.

.

Образовни Соларен Погон Spider Робот Играчка Gadget Подарок

Образовни Соларен Погон Spider Робот Играчка Gadget Подарок

DEN 112.00
DEN 121.92
-8 %

Износ
Во продавницата.

Соларен погон мини пајакот Неверојатни Играчки за Деца и научи ги да се спаси нашата земја користење на Зелена Енергија Соларен погон мини пајакот
Неверојатни Играчки за Деца и научи ги да се спаси нашата земја користење на Зелена Енергија
Крокодил, кога се изложени на сончева светлина, може да почне неговата мини-мотор со тресење себе, па така не се потребни батерии
Тоа е нов и уникатен; исто така, тоа е добра демонстрација на соларна енергија на мали и слатки скала, прекрасен просветлување на студентите соларна енергија концепт на настава, како и
Функција
Моќност : Соларна енергија, не се потребни батерии
Материјал : Висок квалитет на пластика, lint и соларен панел
Боја : Црна
Нето тежина : 10g
Микро моторот може да се води директно под силна сончева светлина, тресење во секоја пора во директна сончева светлина, како и ако се подготвени да плен
Заштита на животната средина и Енергија конверзија
Пакетот вклучува : 1x Мини Соларни Spider
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

За производот

Бренд Име:
MAGICYOYO
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
PP
Број На Модел На:
шеги
Пол:
Унисекс

Слични предлози