.

.

10pcs 3 in1 Џеб-Големина Дигитална Камера 18% Бела Црна, Сива Рамнотежа Картички со Вратот Рака за Дигитална Фотографија

10pcs 3 in1 Џеб-Големина Дигитална Камера 18% Бела Црна, Сива Рамнотежа Картички со Вратот Рака за Дигитална Фотографија

DEN 701.00
DEN 960.00
-27 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
Вклучува три боја калибриран референца картички.
Тоа ви помага да добиете точен баланс на белата боја, во боја или рамнотежа, дозволувајќи им на камерата за да компензирате за illuminant боја во една сцена.
За оптимални корекција на боја : црна картичка постигнува навистина длабоко црнците (RGB 16,16,15); сивиот картичка прикажува супериорен спектрален неутралност со измерени вредности на 162, 162, 160; бела картичка има тестирани RGB вредноста на (220, 224, 223).
Вратот на рака со брзо ослободување пластични тока на крајот, погодно за ваша употреба.
Спецификации :
Објектот големина : 85 * 54mm / 3.4 * 2.2 во
Боја : Црна/Бела/Сива
Пакет тежина : 34g / 1.21 оз
Пакет Листата :
10 * Биланс На Картички Бела Црна, Сива
10 * Вратот Рака

За производот

Бренд Име:
Ynniwa
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
3 во 1
Тежина:
30g
боја:
Бела Црна, Сива
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Слични предлози