.

.

10pcs/многу 1/4 да 3/8 Женски Навој Конвертирате Адаптер Завртка Spigot Студ за Tripod Блиц Светлина Стои со песна

10pcs/многу 1/4 да 3/8 Женски Навој Конвертирате Адаптер Завртка Spigot Студ за Tripod Блиц Светлина Стои со песна

DEN 322.00
DEN 480.00
-33 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
Издржливи алуминиум материјал, electroplated површина, анти-носат, анти-оксидација.
Едниот крај е 1/4" женски конец, а на другиот крај е 3/8" женски навој.
Ги претвора 1/4" да 3/8" завртка адаптер за заеднички tripod.
Погоден за различни камера tripods, monopods, топката глави, светлина стои и флеш загради, итн.
Може да се користи во 1/4" или 3/8" tripod главата брзо ослободување плоча, поддршка за повеќе носители.
Материјал : Алуминиум легура
Боја : Сребрена
Женски навој (внатре) : 1/4" & 3/8"
Вкупна Должина : 28mm
Најширока : 16mm
Narrowest : 12mm
Тежина : 8g
10 x 1/4" да 3/8" Женски Навој Конвертирате Адаптер
1x следење на број

За производот

Број На Модел На:
2
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Ynniwa

Слични предлози