.

.

ВРВЕН Квалитет 2 парчиња/многу 5R Возен Скенер Зрак Светлина Огледало Бескрајни Ротација MSD 200W Led Скенер Светлина за Ноќен клуб 110V-240V

ВРВЕН Квалитет 2 парчиња/многу 5R Возен Скенер Зрак Светлина Огледало Бескрајни Ротација MSD 200W Led Скенер Светлина за Ноќен

DEN 31200.00

Износ
Во продавницата.


Напојување систем
Напон : AC110 V-240 V.50-60 HZ
Влезно/Излезна Моќност
Светилка извор :
Испуштање светилка со краток лак режач во рефлектор систем
Тип : P-h-i-l-i-p-s MSD Platinum 5 R
Излез светилка моќност : 200 W
Температура на бојата : 8500 K
Просечен живот : 5000hours
Вентилаторот за ладење бренд : DAP
Оптички :
3 леќа, оптички група комбинација
Фокус : електронски
Светлината излез на 20 метри (65feet) : 59760 лукс
Боја систем :
Заменлив боја тркало со 13 бои+отворен
Ефекти дел :
Заменлив gobo тркала со 14 фиксни gobos+отворен
Со голема брзина се тресат ефект
Мраз филтер :
Механички shutter и прилагодливи брзина strobe ефект
Механички dimmer
Контрола и програмирање :
9 DMX 512 контрола канали
Дисплеј : сина LCD дисплеј одбор за контрола
Пан/навалите резолуција : 16bit
Движење контрола : вертикална
DMX сигнал врска : 3 pin излез
Тело :
Алуминиумска структура со умре-фрлија пластични маска
Големина/тежина информации :
Светлината висина : 46cm
Светлината ширина : 25cm
Картонска кутија големина : 55.5 cm*36cm*32.5 cm
Нето тежина : 7kg
Бруто тежина : 8.5 kg
Пакување листа за секоја единица :
1pcs 5 R возен скенер зрак светлина
1pcs моќ кабел
1pcs DMX кабел
1pcs протезата со завртки и копчиња
1pcs прирачник книга

За производот

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Бренд Име:
GIGERTOP
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Број На Модел На:
TP-X03
Име на производ:
5R Возен Скенер Зрак Светлина
Напон:
AC110V-240V
моќност:
200W
LED:
P-h-i-l-i-p-s 5R светилка
Боја на тркала:
13 бои + отворен
Gobo тркала:
14 gobos + отворен
Местото на Оригиналот:
Guangdong. Кина (Копно)
Пакет:
картонска кутија со пена во внатрешноста
Големина:
56*36*33cm
Тежина:
7KG

Слични предлози