.

.

Cat7 RJ45 Заштитените Чист бакар 3ft 6ft 10ft 15ft 30ft 30cm/50cm/1m/1.5 м/2м/3м/5m/10m LAN Мрежата Ethernet Кабел Интернет Кабелот

Cat7 RJ45 Заштитените Чист бакар 3ft 6ft 10ft 15ft 30ft 30cm/50cm/1m/1.5 м/2м/3м/5m/10m LAN Мрежата Ethernet Кабел Интернет Кабелот

DEN 86.00
DEN 108.00
-20 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
Сосема нов и висок квалитет. Поддршка на качување до 100-1000 MHz така можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема со максимална брзина
Да пренесува податоци со брзина до 10 Gbps над 100 кандидира на кабел
Направен на 4 заштитените извртени пар (STP) на бакарни жици со две RJ45 конектори на секој крај. Во однос на Мачка 6 мрежата Ethernet кабел, дополнителни оклопна и подобрување на квалитетот во извртување на жици обезбедува подобра заштита од crosstalk, бучавата и пречките што можат да се деградира квалитетот на сигналот
Клипот заштитник го задржува RJ45 приклучок од несакани snags додека рутирање на кабел
Сурфате на интернет, да стримувате видео, музика, и други податоци со поголема брзина, без да се грижиш за кабел хаос
Cat7 Заштитените Ethernet Patch Кабел следи 10 GBBASE-T стандард и со вжештена брзина до 100-1000 MHz така можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема на максималната брзина.
собраниот Заштитените Пресврт Спарување (S/STP) дизајн и злато позлатен конектори самоуверено го штити кабелот од надворешни Електро-Магнетни Пречки (EMI) за оптимизиран сигнал за квалитет.Клипот заштитник го задржува RJ45 приклучок од несакани snags додека рутирање на кабел. Сурфате на интернет, да стримувате видео, музика, и други податоци со поголема брзина, без да се грижиш за кабел хаос.
Спецификација
1. Стандард : Мачка 7, SSTP; Исполнат за минлив исхемичен напад/EIA-568-Б. 2-10 Specfications Наназад компатибилен со Мачка 5e / Мачка 6 / Мачка 6a Етернет Кабел
2.Диригент Изградба : 8 жици Заробени Бакар со оклопна,
3. Поддршка на качување до 100-1000 Mhz
4. Поддршка брзина до 10 Gbps
6. Злато Позлатен RJ45 конектори за оптимален квалитет на сигнал
Cat7 кабли се користат за поврзување на мрежа, пренос на податоци и телефонски линии пред се. поврзете КОМПЈУТЕР за да DSL/
Кабелски модем, hub, switch и рутер. Поврзете DSL/Кабелски модем, Hub, switch, рутер. Поддршка 10 /
100 -1000 Mbps.
Станот кабли лесно се вклопуваат помеѓу тесни простори подобрување на изгледот на вашиот дом или канцеларија, бидејќи тие
се рамни и лесно да се скрие. Овие рамен кабли се совршено се вклопуваат под тепих, до ѕидовите, па дури и зад
мебел.
Име на производ : МАЧКА 7 кабел.
Кабелот тип : SFTP.
Приклучок : 8 P8 C RJ45 злато конектор.
Преносот го оценувате : 500 MHZ во 10 GBase-T ethernet.

За производот

Должина:
30cm, 50cm, 10m, 5m, 15m, 20m, 2m, 3m, 1m, 1.5m
кабелот тип:
cat7
Бренд Име:
LNYUELEC
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
нови cat7 рамен кабел
оклопна:
Yes

Слични предлози