.

.

ИСТОК СВЕТОТ Мед Суровини Килибар Ѓердан скапоцен камен за Бебе Teething Олеснување Обичај Балтички Килибар Неполиран рачно изработени Килибар Монистра Накит

ИСТОК СВЕТОТ Мед Суровини Килибар Ѓердан скапоцен камен за Бебе Teething Олеснување Обичај Балтички Килибар Неполиран рачно изработени

DEN 451.00
DEN 474.24
-5 %

Износ
Во продавницата.

Ние сме Моделот на Природен Килибар .
На килибар ѓердан должина е околу 30cm да 38cm, тежина е околу 4 грам 6 грам. и ова е суровини килибар монистра, без полиран. Најдобрите подароци за бебето.
Нашите килибар монистра се сите од Балтичките. и носење на ПРИРОДЕН килибар ѓердан има многу добри ефекти се како што е подолу :
Природен аналгетик, килибар ќе ви помогне да ги смири бебето, без прибегнување кон лекови. Килибар е фосилизирано смола, не некој камен. Затоа е пријатна на допир,како и многу удобен и лесен за носење. Облечен Балтички килибар ѓердани на кожата може да имаат благотворно и смирувачки ефект на teething бебиња и мали деца. Кога килибар се носи на кожата, кожата е топлина се ослободува miniscule количини на лекување масла од килибар кои потоа се апсорбира преку кожата во крвотокот. Килибар е анти-воспалителни и терапевтски својства се исто така признати од страна allopathic медицина. Во Австрија, Швајцарија и Германија, ќе се најде килибар teething ѓердани се продаваат во локалните аптеки.
БЕЗБЕДНОСТ
Килибар teething ѓердани се направени за носење, не се за џвакање.
Отстрани Килибар teething ѓердан кога вашето бебе е без надзор, како што се на близу.
Начини за да го пробате дома :
Постојат неколку методи кои се користат за да се идентификувате вистински природен килибар. Ние сме наведени 3 лесно начини подолу .
Солена Вода Тест
Килибар е многу лесен и не ќе имаат тежина на стакло лежиште или дури и дека на цврсти пластични мушка. Да се тестираат оваа сопственост на Балтички Килибар, се создаде saltwater со мешање заедно еден дел сол со два дела вода. Вистински килибар монистра треба да се плови во saltwater, додека стакло или пластика монистра потоне.
Визуелна Инспекција
За да се разликуваат вистински килибар монистра од пластични или стаклени монистра на жолто боја, погледнете за природни недостатоци. Килибар може да има мали воздушни меурчиња или пукнатини во тоа. На монистра, исто така, не сите треба да бидат совршено круг или на иста големина. Килибар, исто така, ќе се чувствува пријатна на допир, наместо на студ од стакло.

За производот

Должина:
30cm, 33cm, 35cm, 38cm
Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Парична казна
Pendant Големина:
4mm--5mm
Certificate Type:
GIC
Обликотшема:
Геометриски
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Сертификат Број:
килибар за бебе
Страна Камен:
Никој
Стил:
Тренди
Бренд Име:
ИСТОК СВЕТОТ
Број На Модел На:
EA042610
Главниот Камен:
Килибар
Ѓердан Тип:
Chokers Ѓердани
Повод:
Годишнина
Метали Тип:
Никој
Пол:
Унисекс
Главниот Камен:
Килибар
монистра форма:
неправилни монистра
Полиран или Неполиран:
Неполиран
Оригиналниот Килибар:
балтички
монистра големина:
4mm--5mm
Пакет Се Вклучени:
сертификат за автентичноста со јута вреќа
Должина:
11.8 inches to 15 inches
Пол:
Бебе, девојки, момчиња, унисекс
Повод:
Подароци, birthday (Роденден), сувенири
боја:
Коњак, злато, цреша, мулти, виножито

Слични предлози