.

.

Следење сензор модул за со демо код 1 патот следење модул

Следење сензор модул за со демо код 1 патот следење модул

DEN 600.00

Износ
Во продавницата.


Следење сензор модул за arduino со демо код 1 патот следење модул
Опис На Производот :
следење на сензори, на роботот произведен од суштинско значење
Користење на инфрацрвена светлина за да се открие анти-мешање способност
Сензори за усвојување на CTRT5000 висока чувствителност, стабилни перформанси
Работен напон од 5 V, на излез од црна линија ниско, бела линија на висока излезна
Таписерии изработка, со индикатор
Има фиксен гром дупка за лесна инсталација

За производот

Број На Модел На:
C53*10
is_customized:
Yes

Слични предлози