.

.

QNBBM 24V да 48V 20A 1000W DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот

QNBBM 24V да 48V 20A 1000W DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот

DEN 4928.00
DEN 5797.44
-15 %

Износ
Во продавницата.


24 V да 48 V 20 A 1000 W DC-DC Конвертор Регулаторот Автомобил Чекор до зголемување модул за напојување бесплатен превозот
Влезен напон : 24 VDC
Стабилен излезен напон : 48 VDC
Излезна струја : 20 A
Се конвертира ефикасност : над 93%
Водоотпорен : IP68
100% Anto-шок
100% целосна моќ
1 година гаранција
Во текот на струја, во текот напон заштита
Во текот-топлина, прекин, краток спој, обратна поларитетот заштита
НЕ се јават или краток спој заштита за внесување на текст. Ве молиме жици правилно!
100% целосна моќ
Големина 220*127*63 MM
Нето тежина : 2.2 Kg
Материјал на случајот : Алуминиум легура Апликација : мотор,автомобил аудио,автомобил GPS,предводена автомобил екран,клима уред, вентилатор,соларна енергија уред,DVD,led светло,и други електрични апаратот.
тоа е одлично за тркачки автомобил и секое празнење систем се хранат со батерија директно. тоа може да се одржува стабилна на излез. еден од намената е да биде напојување на BMS.
Пазарот на конвертор се користи во повеќето црна насликани железо школка. И овој производ се користи за прецизни кастинг Алуминиум Легура школка, одлична дисипација на топлина солидна епоксидна смола! Theentiresealwaterproofing земјотресот, не се плаши не се плаши од влага инвазија, тешка вибрации, долготрајната употреба на стабилен и сигурен квалитет !
Пакетот вклучува
1 x DC Step up Конвертор

За производот

Стандард:
Други
Номинална Струја:
20A
Бренд Име:
QNBBM
Продолжување Должина На Кабел:
Никој
Заштита Од Преоптоварување:
Yes
Поддршка За Брзо Полнење:
No
Места Број:
2
Под контрола се Префрлите:
No
Номинална моќност:
1000W
Број на USB Порти:
Никој
Примена:
Станбени / Општа Намена
Синхрони Исправање Технологија:
Yes
Господар Префрлате:
No
Заземјување:
Стандард Заземјување
Surge Protector:
No
Еден USB Max Излез:
Никој
USB Вкупна Моќност:
Никој
WIFI:
No
Број На Модел На:
24-48-20
Тип:
Електричниот Приклучок
Номинална Напон:
48V
Примена:
Моторни автомобил ,аудио,LED екран
Излезна Струја:
20A
Водоотпорен:
IP68
стабилен излезен Напон:
48VDC
Влезен Напон:
24VDC

Слични предлози