.

.

7500W континуирано моментален топла thermatast бојлер котел за домаќинство хотел бања туш потоне тапа multipoints

7500W континуирано моментален топла thermatast бојлер котел за домаќинство хотел бања туш потоне тапа multipoints

DEN 14368.80

Износ
Во продавницата.


Главни Карактеристики :
Не чекајте, без лимит за топла вода,нека ви уживајте во вашиот капење секогаш кога сакате,можете дури и да се искапат во када за целиот ден, ако сакате;
Нема потреба да се загрее пред да го користите, топла вода ќе излезе од греалка во рок од неколку минути откако ќе го вклучите бојлер,вие само треба да го запрете веднаш по користење,нема никакви отпад за вода или електрична енергија;
Бескрајни топла вода,заштеда на време,заштеда на вода,заштеда на електрична енергија;
Еден чекор формирана чиста црвена бакар греење на елемент има добро ги кородираат отпор и киселина-отпор,со подолг животен век, моментален греење ефикасност до 99%;
Постојана температура за топла вода,нека можете да уживате повеќе confortable туш;
Бидејќи тоа не се големи резервоарот за вода,тоа е многу простор за заштеда на енергија и лесна инсталација,тоа не е многу тешка на ѕидот, нема потреба да се грижите тоа ќе падне;
Класичен Во Калап Декорација(IMD),изгледа поубаво;
Мемориска функција на температурата поставување,ова се избегнува повторување работење секој пат кога ќе го користат;
Допрете LED дигитални кориснички интерфејс, се попогодни за контрола на температура,лесно ракување
Се размножуваат заштита, безбеден и сигурен :
Суво - топлинска заштита.итн
Оваа бојлер можат да бидат скриени инсталација,направете ја вашата бања погледнете повеќе уредни и чисти.
Во текот температура заштита.
Во реално време следење.
Авто-проверка на функцијата.
Почитувани Купувачи,
На бојлер сте во потрага е tankless бојлер, што значи дека без големи резервоарот за вода како традиционална складирање бојлер, ова бојлер може да обезбеди моментален топла вода и топла вода капацитет не е граница, не треба да се загрее водата , вие само треба да се сврти на бојлер секогаш кога ќе треба да ги користите топла вода,а потоа со топла вода ќе излезе од греалка во рок од неколку минути откако ќе го вклучите бојлер,без разлика колку долго можете да користите топла вода, топла вода ќе продолжи се додека не го исклучите бојлер.
Забелешка : Кога ќе изберете продавачот за испорака метод, ние ќе го избере било на располагање на превозот метод за испраќање на стоката, кога стоки испратени преку Кина Пост Површината и Кина Пост ШАЛ , следење на број, исто така ќе бидат прикажани под Кина Пост Воздух Парцела,на овој начин може да потрае околу 35 до 90 дена за испорака на стоката.
Никогаш не треба да се грижите за топла вода ќе снема кога го користите овој вид бојлер освен вода-недостаток или моќ-исклучување .

За производот

Бренд Име:
Orager
сертификација:
CE,EMC,EMF,ГШ,RoHS,БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Напон (V):
220v
Времето на пазарот:
Јуни-14
Број На Модел На:
i7-3SA75
Складирање / Tankless:
Инстант / Tankless
Стил:
Вертикална
Инсталација:
Монтажа На Ѕид
Енергетска Ефикасност Одделение:
Одделение Една
Контрола на владата:
Допир Контрола
Моќност (W):
7500W
Капацитет:
бескрајни топла вода
сертификација:
CCC
Домување Материјал:
Висок Квалитет на Пламен Retardant ABS (IMD технологија)
LED дигитални Touch Корисничкиот Интерфејс:
Yes
Постојана температура:
Yes
Анти Scalding функција:
Yes
Водоотпорен:
IPX4
Мулти-безбедност за Заштита на:
Yes
IMD покрие дизајн:
Yes
за КОНТРОЛА на температурата:
Yes
За Заштеда На Електрична Енергија:
Yes
Вода Врски:
G 1/2
is_customized:
Yes(OEM/ODM MOQ is 500PCS)

Слични предлози