.

.

36v 16ah 500w Батеријата Пакет att e-велосипед Батерија се користи за samsung мобилен Со 2A Полнач,литиум Електричен Велосипед Батеријата Бесплатен Превозот

36v 16ah 500w Батеријата Пакет att e-велосипед Батерија се користи за samsung мобилен Со 2A Полнач,литиум Електричен Велосипед

DEN 15264.00

Износ
Во продавницата.

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата процес
или зачувам. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.36v 16ah 500w Батеријата Пакет att e-велосипед Батерија се користи за samsung мобилен Со 2 A Полнач,литиум Електричен Велосипед Батеријата Бесплатен Превозот
Литиум батерија карактеристики :
1. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.Тежината е повеќе полесни
2.
Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Брзо полнење
10. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Висока енергетска густина
2. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8.
Делови се вклучени : 1.
Не предизвикувајте краток спој со батеријата со директно поврзување на позитивниот и негативниот крај со метални предмети. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата. Литиум Батерија 2.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1.6 AH
Мобилен Комбинација
6-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
Sunsang18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
60pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
7hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
3hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
320*150*85mm
Батеријата Тежина
За 5 KG
Батеријата
500 W
Функција :
1.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе го воздух на Обединетото Кралство првата,па до дестинацијата
земји преку ДПД.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.

За производот

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Ролери Нијанси:
Литиум Батерија
Капацитет:
15AH
Големина:
320*150*85mm
гаранција:
1 година
моќност:
500w

Слични предлози