.

.

Conkim Мини 0906 Две Камера GPS за во Автомобил DVR Доменот на 1080P Full HD Rear View Camera Capacitor Двојна Леќа DVR Паркинг Guard Сензор

Conkim Мини 0906 Две Камера GPS за во Автомобил DVR Доменот на 1080P Full HD Rear View Camera Capacitor Двојна Леќа DVR Паркинг

DEN 5575.00
DEN 9612.48
-42 %

Износ
Во продавницата.

Тоа е работна температура -25℃~65℃ постабилна во Зима или Лето.4 G RF контролер кој може да им помогне на еден-копче за слика или датотека заштита; Оваа нова mini0906 камера имаат подобар картичка компатибилност за голем капацитет 128 GB micro SD картички; Оваа нова mini0906 камера имаат факултативна морон планината (built-in GPS) конечно! И наследни GPS планината, CPL филтер, G-sensor, HDMI outout и така натаму.
Поддршка Температура Заштита на Оваа камерата автоматски ќе се ИСКЛУЧИ кога плоча температура оди до 90 ℃ (194 ℉) и авто ВКЛУЧИ кога плоча за ладење до 65 ℃ (149 ℉), ова ќе ви помогне да се намали ризикот и се уште се заштити вашето возило цело време, дури и под сончева светлина, со Паркинг Guard или движење Откривање функција. Откако постои движење откриен или G-сензор вредност actives, камерата ќе се претвори во нормала рамка го оценувате снимање до 15 секунди по активирањето запре, а потоа на камерата ќе се врати во следење на статусот повторно. Некои од светлина што доаѓа од небото исто така е поларизирана да даде повеќе драматични небото и висок контраст облаците, рендерирање отворено сцени појасни со подлабоко боја на ѕвонење. Секогаш на Време Застаруваат - камерата ќе се рекордно ниски рамка 720 P 2fps застаруваат видео цело време додека паркинг; Motion Detection – камерата автоматски ќе се префрлат на движење откривање на функција додека паркинг, ако постои движење откриен тоа ќе снимите видео за 15 секунди; Нормален Снимањето – на камерата ќе се продолжи со снимање нормално видео, дури и по возило паркирани, тоа ќе биде огромен складирање консумираат.

За производот

Тип На Објект:
Автомобил DVR
Собранието На Чекање:
Скриени Тип
Специјални Функции:
Dual Леќа,Движење Откривање,Led Дисплеј,Циклус на Снимањето,SD/MMC Картичка,Супер Кондензатори,Автоматски Баланс на Белата боја,Време и Датум Екран,Широк Динамички Опсег,Bult во GPS,Микрофон,GPS Tracker,G-sensor
Слики Сензор:
1/3 Боја Cmos
Екранот Размер:
16
Интерфејс:
USB2.0,AV Надвор,Micro SD/ТФ,HDMI
Батеријата:
Никој
Траење На Батеријата:
Циклус На Снимање
Големина На Дисплеј:
Број На Леќи:
2
Бренд Име:
Conkim
Видео Формат:
MOV
Рамки Во Секунда:
30
Видео Кодот:
H. 264
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 6
Екран На Допир:
No
Агол На Гледање:
105°-140°
Пиксели:
300Mega
Макс Надворешна Меморија:
64g
Чипсет Производител:
Novatek
GPS logger:
Надворешни
Оригиналниот Пакет:
Yes
OSD Language:
Руски,Англиски
Камерата Резолуција:
1920x1080
Сензор:
ПРЕД
Агол На Гледање:
Пред објективот
Dual channel видео резолуција:
1080P Full HD + 1080P Full HD
За единечен канал видео резолуција:
1920x1080P 60fps
Низок Напон За Заштита На:
Да, поддршка
Паркинг Guard Рекорд:
Да, поддршка
за КОНТРОЛА на температурата:
Да, поддршка
Далечинска Контрола:
Не се вклучуваат на овој линк
Име на производ:
Автомобил DVR Со Две Камера, Dual Леќа Цртичка Камера
Автомобил Број На Моделот На Камерата:
Мини 0906

Слични предлози