.

.

3040 Колона 4 оска CNC заврши прецизност топката завртка CNC гравирање машина Индустриски земе 2200w вретено

3040 Колона 4 оска CNC заврши прецизност топката завртка CNC гравирање машина Индустриски земе 2200w вретено

DEN 81600.00

Износ
Во продавницата.

Карактеристики : Карактеристики 1 : Изглед на големината на високо 510 * 660 * ширина должина 580 (MM) 2 : Ефективни удар 300 * 400 * (150) (MM) 3 : 1605 прецизност топката завртка 4 : XY водич дијаметар од 20 плус тешко хром .Z оската водич бунари со дијаметар од 16 Тешко хром вратило 5 : XYZ3 вратило 57 * 78 stepper 250 МЛ / ВО (2.2 N / CM) 6 : Повторете прецизноста на позиционирањето 0.01 mm, прецизност 0.02 MM 7 : брзина на Обработка 0-4000 MM / min 8 : Максимална маса оптоварување 50 KG 9 : Нерѓосувачки челик задната врата 14 : Scalable 4-оската и 5-оската Електрични својства (собна температура Tj = 25 ) Текст Напојување : 220 V или 110 V AC напојување Stepper моторни оски : 200 пулсира / 360 ° целосна чекор се вози 40 пулсот / 1 MM Диск : 2 фаза 3.5 диск. Тежина : околу 85kg

За производот

Слични предлози