.

.

нема данок за русија! CNC рутер струг 3040 Z-S cnc фреза за DIY резби во дрво

нема данок за русија! CNC рутер струг 3040 Z-S cnc фреза за DIY резби во дрво

DEN 64852.80

Износ
Во продавницата.


Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме 5 ѕвезди позитивни повратните информации
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации.
Враќање :
Ние обезбедуваме 1 година гаранција.03 mm
Контрола на единица :
triaxial едно парче вози + прстен променлива моќност + PWM брзина
Комуникациска интерфејс :
преку паралелно поврзување со компјутер
Софтвер средина :
Windows 2000 / xp
Резба на ветер :
0-2500mm/min (различни материјали се разликуваат)
Гаранција :
1 година гаранција машина дел;
6 месеци гаранција Електрични делови, се повлекува и вретено мотор
Интерфејс :
Паралелна порта (25pin)
Софтвер Compatability :
Mach3/Emc2,(Type3,Wentai, Art CAM)
Команда код :
G code/. 3-5 работни дена за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации . Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците направени за Контакт Услуга
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 24 часа
Било каков проблем, ве молиме оставете порака за лесно контакт
Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
ДОМАШНА ИСПОРАКА Е ПОДДРЖАН ВО СЛЕДНИВЕ ЗЕМЈИ
EMS изразат испорака обично трае 7-15 работни дена во зависност од тоа во Која земја се доставени до.

За производот

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
CNC машина 3040 Z-S
Бренд Име:
ВАЗАЛ
CNC или Не:
CNC
Обликот димензија:
660*530*480mm
Рамка материјали:
6061 алуминиум + 6063 Индустриски алуминиум
Излегувајќи мотор тип:
57 две-фаза 3А ,супер-ниско ниво на бучава ,НОВИ
Вретено мотор:
0.8 KW VFD вода за ладење вретено ,НОВИ
Директорот оска collet:
ER11/3.175 collet
Вретеното брзина:
1000-24000RPM/МИН
Празна линија брзина:
0-5000mm/мин
Ресетирање на точноста:
Од 0,05 mm
Гравирање на точноста:
подобро од 0.04 mm (е тестиран)
Вретено прецизност:
радијална runout

Слични предлози