.

.

CNC 3018 Стандард Со Факултативниот Ласерски на 500mw 2500nw 5500 mw ласерски CNC гравирање машина за Pcb Scribing Мелничката дрво рутер

CNC 3018 Стандард Со Факултативниот Ласерски на 500mw 2500nw 5500 mw ласерски CNC гравирање машина за Pcb Scribing Мелничката

DEN 7966.56

Износ
Во продавницата.


Ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации, ако било какви прашања, ние ќе бидат таму за да се реши со postive услуги.9 j Поддржани Верзии на Windows XP, WIN 7 Поддржани Графички Формат PLT, BMP, JPG, PNG, СОВЕТ, PCX, TGA, МЦК, DXF Вежба Битови : Дијаметар 3.
- ВИДИ ТОА! Овој производ НЕ за индустриски ниво на производство, да се ПОГЛЕДНЕ другите во нашата продавница, НИЕ имаме за вас.
- Се користи-со голема брзина на скенирање , може да се изврши висока прецизност скенирање.175 mm совет : 0.17 мм, Совет 0.1 mm; Должина 30мм, 20 Степен Оперативен Напон 110 V / 220 V USB Интерфејс Завртка Нерѓосувачки Челик Доведе Навој Дијаметар 8мм Stepper Мотори 3pc Две-Фаза Чекор Мотор 1.
- Инсталацијата е едноставна, сите означување процес раководен од страна на компјутер, амандман да биде лесно по софтвер.
http : //raslist.6 ЕДЕН Адаптер Рамка 3030 Профил Табела 30100 Профил (300x180)
Производ Пакет
Производ Доаѓа Во Делови во 3 Слоја , бара од тебе да ги извршувате вашите Г. Y
Слој 01
Слој 02
Слој 03
СОБРАНИЕТО УПАТСТВО
T8 Т-Завртка Нерѓосувачки Челик Доведе Завртка Diamter 8мм
Бренд Нови Високо Квалитетни Моторни Ласерски Вретено со Дијаметар од 45 mm
Вежба Битови : Дијаметар 3.
Плаќање
Ние прифаќаме следниве плаќање
- Aliexpress Онлајн Плаќање
- T/T за Трговија Уверување Сметка на Alibaba
- Запад Uniton
- Paypal
- Контакт за други начини на плаќање
Превозот
Ние ги испратите само преку Препорачана пошта и спакувани многу внимателно, преку кои ќе се добие вашиот пакет брзо.
- Пакетот ги содржи сите потребни делови за вас да го Направите Тоа Сами да се соберат НА МАШИНА.
Купувачот е одговорен за плаќање на било какви дополнителни трошоци за локалните обичаи, даноци и такси, ако тие се применат во нивните држави, затоа ве молиме проверете со вашиот локален царинските закони и вашиот увезени даночни давачки.
- Да се биде брз, стабилен и поддршка на долгорочните континуирана работа.
CNC 3810 Машина со Алтернативни ласерски Избор за гравирање Pcb Мелничката дрво рутер
работна површина 380 x 100 x 45 mm
За HOBBIST УМЕТНИК и ЗАНАЕТЧИСКИ СОЗДАТЕЛОТ Г.jsp
Повратни информации
Ние така богатство вашиот satisfication и вашите позитивни повратни информации, ве молиме оставете ни го вашето важни повратни информации со 5 ѕвезди, ако нашите производи и услуги и прави добро.c
ЕУ Адаптер
Ласерски Опции
500m W
2500mw 5500mw
Материјал Да се ОДИ
Со Метал Вежби од Пакет,
на engraver може да engave на Меки Метал
PCB Одбор
АКРИЛИК
Пластични делови
ДРВО
Апликативен Софтвер : GRBL КОНТРОЛЕР
Фото
Плаќање
Ние обезбедуваме Половина Година гаранција за тековната производ.

За производот

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
JFT-LA
Бренд Име:
JFT
Продажбата на моделот:
фабриката за директна продажба
Напојување:
24V 5.6 ЕДЕН Адаптер
Големината На Рамката:
330 x 340 х 220 mm
Применливи Материјал:
Не-Материјални (Мека)
Вретено:
775 Вретено мотор(12-36)
меса:
Алуминиумска Плоча (100 x 180 mm)
работна површина:
300 x 180 x 45 mm

Слични предлози