.

.

Контролор Длабоко Морето Електронски Контролен Модул на Панелот DSE7510 За Длабоко Морето

Контролор Длабоко Морето Електронски Контролен Модул на Панелот DSE7510 За Длабоко Морето

DEN 61680.00

Износ
Во продавницата.

Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T/T и Western Union.
Осигурување се вклучени во Превозот и Ракувањето со трошоци што се платени.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.
Модулот е оптоварување споделување на функции вклучуваат автоматско синхронизирање со вграден-во synchroscope и затворање на
мртвите автобус.
По добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување.
Царинската ќе биде помалку веројатно да се наметнат даноци / должности на мали парцели.
Гаранција
Ние нудиме 1 година гаранција за овој производ.
Контролор Длабоко Морето Електронски Контролен Модул на Панелот DSE7510 За Длабоко Морето
Вовед :
На DSE7510 е Автоматски контролни Модул, со цел да се обезбеди напредни оптоварување споделување на функционалност за
дизел и гориво генерирање поставува, кои вклучуваат електронски и не-електронски машини.
Еден софистициран модул следење на голем број на мотор параметри, DSE7510 ќе annunciate
моторот исклучувања, предупредувања, и моторот информации за статусот на грбот осветлена LCD екран со LED осветлен, на
оддалечен КОМПЈУТЕР, со коишто се слушаат аларм и преку СМС текст сигнали (GSM модем е потребно). Сепак, тоа ќе биде во вашата трошоци ако настане. Директна и флексибилни излези од модулите се предвидени за да дозволите конекција за да најчесто
користи брзина гувернери и автоматските регулатори на напон (AVRs). Сосема нов замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашите гаранција барања. сетилните
• Моторот заштита аларми
• Ниска гориво аларми
• Полнење Алтернатор неуспех предупредување
• Упатство за контрола на брзината (на компатибилен МОЖЕ мотори)
• Моторот вежба распоредувачот
• Автоматско префрлување на товарот
• k W заштита од преоптоварување
• Неурамнотежени оптоварување заштита
• Независна Земја Грешка патување
• Коишто се слушаат на алармот
• Back-up (real-time clock
• Целосно да се конфигурираат преку страна DSE7500 PC софтвер
• Да се конфигурираат екранот јазици
• Далечински SCADA следење преку DSE7500 PC софтвер
• Корисникот избор на RS232 и RS485 комуникации
• СМС Пораки (дополнителен надворешен модем е потребно)
• Изградена-во гувернерот и AVR контрола
КЛУЧНИТЕ ПРИДОБИВКИ
• 132 x 64 пиксели размер на екранот за јасност
• Real-time clock обезбедува точни настанот се најавите
• Далечински мониторинг на модул користење на сеопфатна DSE7500 PC софтвер
• Да испраќа SMS пораки, да го извести инженери на специфични генератор на проблеми (GSM модем и SIM картичка е потребно)
• Ethernet комуникација (преку DSE860/865 модули), овозможува напредно далечински мониторинг по ниска цена
• Модули може да бидат интегрирани во изградба на системи за управување (BMS)
• Вишок на енергија / моќ може да се продаваат назад на мрежа (предмет на локалната мрежа/комунални снабдувач)
• Licence-бесплатен софтвер за КОМПЈУТЕР
• IP65 оценка (се снабдува со заптивка) нуди напредни отпорност на вода ingress
Плаќање
Кредитна картичка на линија е достапна.

За производот

Електронски:
No
Тип На Објект:
Други
моќност:
види опис
Верзија На Софтвер:
види опис
Бренд Име:
Holdwell
Објектот Висина:
0inch
Објектот Тежина:
0kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Напон:
See Description
Материјал Тип:
види опис
Име На Модел:
DSE 7510
Хардвер Верзија:
види опис
Објектот Должина:
0inch
Објектот Ширина:
0inch
Специјални Функции:
види опис
Состојба:
Нови
Место на Потекло:
жеџијанг во Кина (Копно)
Тип:
Контролор
Гаранција:
Yes
Превозот начин:
Fedex DHL или ЕМС
цена:
Конкурентна
Трговија на големо:
Yes
Акции:
Yes
Дел Број:
DSE7510
Производителот Дел Број:
DSE7510

Слични предлози