.

.

Пониска Цена Автомобил Авто Моќ Електрично Коло Тестер Multimeter со Светилка Сонда Светлина автомобилство автомобили додаток

Пониска Цена Автомобил Авто Моќ Електрично Коло Тестер Multimeter со Светилка Сонда Светлина автомобилство автомобили додаток

DEN 1910.40

Износ
Во продавницата.

Тест на полнење систем
6.
Тест Светилка Опрема
1. Завртете го knob се префрлат на отпорот опрема, и да се поврзете позитивни и негативни тест пенкала на двата краја на отпор на коло за прецизно мерење на отпор вредност. Нејзината пред крајот има висока осветленост осветлување светилка. Таа има неколку тест светилки. Тоа може да го тестира пулсот сигнал функција. Со единствена структура дизајн, тоа е погодно за тесен простор работата на автомобилот коло. Притиснете функција прекинувач за вклучување (ИЗБЕРИ), LCD ќе се прикаже алтернативна тековната симбол (AC) за да се измери 0 V-380 V AC напон.
Тоа е погодна за декорација на авто електрични делови, како на пример инсталирање на burglar алармот, звук, GPS анти-кражба систем за следење, subwoofer, итн. Поврзете алигатор клип на црна тест пенкало на земјата, да се претвори во knob се префрлат на напон мерење опрема, користење на feeler да кука на откриени гумени капак жица, притиснете надолу активирањето, и шефот на истрагата против откриен пред гумени капак жица. Што точно може да се открие контрола или сигнал жици дека треба под ситуација на штета на гумени капак, колку што кука на откриени жица со оваа алатка и притиснете надолу се активира, кој е удобен и ефикасен. Тест на систем за палење
4.
Сет повеќе брзини може да биде соодветен за откривање на разни грешки. Тој точно може да ги детектира сите грешки како на напон и signa внатре жица на површината на жица гумени капак (удобен и ефикасен откривање). Што точно може да се открие контрола или сигнал жици дека треба под ситуација на штета на гумени капак, колку што кука на откриени жица со оваа алатка и притиснете надолу се активира, кој е удобен и ефикасен. Доколку пред крајот на констатираните жица е 12 V (нормален напон), а потоа се измери напонот на задниот крај на жица, "ако LCD дисплеи на напон помалку од 10 V" покажува дека задниот крај на жица има лош контакт или е на возраст.
Тој точно може да ги детектира грешка локацијата на автомобилот коло. Во случај на било која власт во жица, LED ќе биде на. Тест светилка
3. Притиснете функција прекинувач за вклучување (ИЗБЕРИ), LCD ќе се прикаже алтернативна тековната симбол (AC) за да се измери 0 V-380 V AC напон.
За одликувања на авто електрични апарати, многу контрола на жици или сигнал на каблите мора да се пребаруваат.
Напон Мерење Опрема
1. Поврзете алигатор клип на црна тест пенкало на земјата, да се претвори во knob се префрлат на тест светилка () опрема, користење на feeler да кука на откриени гумени капак жица, притиснете надолу активирањето, и шефот на истрагата против откриен пред гумени капак жица.

За производот

Име На Модел:
SZXCZ-JXMS82R140
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
18cm
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Висина:
6cm
Објектот Тежина:
200g
Материјал Тип:
Пластични
Тип На Објект:
Други
Јазик:
Англиски
Автомобил Производител:
Хардвер Верзија:
/
Верзија На Софтвер:
/
Електронски:
No
моќност:
/
Напон:
12V
Специјални Функции:
/

Слични предлози