.

.

Нема Намалување на таванот 6W 12W 18W Површината монтирани led вградна светилка Круг панел светлина SMD Ултра тенок круг таванот Надолу светилка кујна

Нема Намалување на таванот 6W 12W 18W Површината монтирани led вградна светилка Круг панел светлина SMD Ултра тенок круг таванот

DEN 291.00
DEN 359.52
-19 %

Износ
Во продавницата.


Бесплатен превозот 6 W/12 W/18 W Круг/Плоштад Led Панел Светлина Површината Монтирани вградна светилка осветлување Led таванот надолу AC85-265 V + Возачот
Answer : ___________________________ Note : Пакет "Бели" значи "Природна Бела" 4000-4500 K
Опис На Производот
Предмет Тип :
led панелот светла
Моќност :
6 W/12 W/18 W
Зрак Агол(°)
180 Влезен Напон :
AC85-265 V 50-60 Hz
Температура На Бојата :
топло бела (3000-3500 K),бело(6000-6500 K)
Примена
ДОМА,ХОТЕЛ,Бања Канцеларија на Компанијата ПРОДАВНИЦА ИТН.
Операција температура :
-40 - 55°c
фактор на моќност
PC>97%
Животниот Век :
>50.000 часа Тело Материјал Алуминиум
Карактеристики :
Со 180 степен зрак агол и испрати светлина рамномерно.
Downy светлина : може да се заштити очите на луѓето.
Алуминиум материјал : добро да прахосвам топлина и да го продолжи својот животен век.
Широка примена опсег : може да се инсталира на ѕидови и тавани во сали за состаноци, хотели, канцеларии, домови и така натаму.
Safe моќ интерфејс, лесно да го инсталирате и да се уништат.
Заштита на животната средина и заштеда на енергија.
Спецификации :
Тип : панел светлина
Боја : бела
Школка Материјал : Алуминиумски + Акрилик маска
Работна температура : -20 -65°C
Живот Време : >50,000 H
Гаранција : 3 години
Зрак агол : 180 степен
влезен напон : AC85-265 V 50/60 HZ
LED Чип : Супер Светло SMD2835
Температура на бојата : Топло Бела(3000-3500 K)/Студено Бело(6000-6500 K)
Пакување Листа :
1pcs * LED Панел Светлина
1pcs * Напојување

За производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
round 6w, round 12w, round 18w
Примена:
Кујна
сертификација:
CE
Гаранција:
3
Напон:
90-260V
Бренд Име:
CYLRDXK
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
AA
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Боја На Каросеријата:
Бела
Моќ Толеранција:
5%

Слични предлози