.

.

Рек Планината Напојување 12V DC 20A 18 Канали 1.5 U За Безбедност Камера Систем

Рек Планината Напојување 12V DC 20A 18 Канали 1.5 U За Безбедност Камера Систем

DEN 3326.40

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
1, Општа Заштита : Индивидуални PTC(Позитивни Температура Коефициент) Осигурувачот и LED индикатор за секој излез, кога проблемот се јавува, само што влијаат врз индивидуалните излез, други излези уште работат;
2, Краток Спој Заштита : Кога краток спој се јавува, Индивидуални PTC на Осигурувачот ќе ја намали исклучување на колото и кога дефект отстранет, PTC осигурач автоматски ќе биде враќање на коло;
3, Висок напон заштита : Кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред;
4, во Текот Тековната заштита : Кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на авто-заштита статус, кога тоа е отстранет, тогаш тоа ќе се вратат во нормална држава;
5, Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Illuminators, Видео Процес,Контрола на Пристап, итн.
Спецификација :
Влезниот Напон Спектар AC90 V-264 V Текст Фреквентен Опсег 50 Hz-60 Hz Излез Напон Спектар DC12 V+/-5% Излезна Струја 20 Ampere Излезна Моќност 240 Вати Излез Бран&Бучава ≤148 MV Излез Ефикасност ≥75.3% Излезен Канал 18 Channel Излез Осигурач Тип PTC Излез Осигурач Оценка 2 A Средина Operatiing Amb.Temp -30℃~45℃ 20%~90%RH Envionment Складирање Temp -40℃~85℃ 10%~95%RH Производ Димензија 482*200*65mm Производ Тежина Од 3 Кг Пренос на Далечина 100 Гаранција од Една Година

За производот

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
TKS-CP121820A15U

Слични предлози