.

.

40kw генератор кина дизел мотори се мали алтернатор генератор

40kw генератор кина дизел мотори се мали алтернатор генератор

DEN 142848.00

Износ
Во продавницата.


40kw генератор кина дизел мотори се мали алтернатор

За производот

Номинална Струја:
72A
Номинална Напон:
220/380V 110V/220V 230V/400V
Номинална моќност:
40kw/50kva
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HQR40SGF
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
моторот:
кина рикардо дизел мотор
Ладење метод:
вода за ладење
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
почнувајќи метод:
Електрични Почетна
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Изолација Одделение:
H
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/ISO14001
опции:
LCD контрола/ATS/приколка/молчи случај
ЛАДЕЊЕ SYSTERM:
вода за ладење

Слични предлози