.

.

моќ генератор 150kw weichai deutz мотор

моќ генератор 150kw weichai deutz мотор

DEN 551435.52

Износ
Во продавницата.


моќ генератор 150kw weichai deutz мотор

За производот

Номинална Напон:
220/380V 110V/220V 230V/400V
Номинална моќност:
150KW
Број На Модел На:
HQW150SGF
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
180A
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
моторот:
WEICHAI DEUTZ
Ладење метод:
вода за ладење
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
почнувајќи метод:
Електрични Почетна
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Изолација Одделение:
H
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/ISO14001

Слични предлози