.

.

SD452248 452248 420mAh 3.7 v lipo батерија

SD452248 452248 420mAh 3.7 v lipo батерија

DEN 294.00
DEN 432.00
-32 %

Износ
Во продавницата.


*Над 100pcs-Превозот од UPS-от или Fedex,за 7 дена arrivlal.
6,Полесна тежина помала големина.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.
заштита од Краток заштита),додадете жица или конектор според вас барања.
2,слушалка, bluetooth уреди, MP3, MP4,
3,DVD, PDA ,GPS,Преносни,мобилен телефон, лаптоп,
4,R/C играчки, моќ-управувано алатки & играчка,
5,видео камера, дигитална камера, главата во собата стерео,
Карактеристики
1.2 V,тогаш CV(константен напон 4.
8,Високо празнење стапка за повеќе моќни уреди.
2,голем капацитет и добра шок отпор,одлична цена перформанси и долг циклус живот.
*Забелешки : Не-човек-направени штета за слободни трошоците за суровини и вештачко одржување.
Зошто да изберете нас
1.0 часа (Уп.
5,Стабилна празнење под различни животната средина температура услови,Висока температура перформанси.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.Високо квалитетни и издржливи
3.2 V 3 Номинален напон 3.
9,Повеќето безбедно не експлозија без оган .)
Брзо полнење : 2.0 C 6 Стандард Полнење метод 0.3 продажни тимови и 5 КК и по-сервис тимови.7 V и енергетска густина.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.
3,Силна над-испуштање отпор и полнење на задржување.Најдобри за Вас.
4,дебелината на може да се прилагоди додека должината и ширината на батеријата остануваат исти.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5. полнење напон 4.7 V 4 Номиналниот капацитет 420m Ah 5 Полнење тековниот Стандард на Полнење : : 0.2 V)полнење до полнење сегашниот пад на 0.2 C CC(константна струја)бесплатно да се 4.) 8 Оперативниот температура Полнење : 0~ 45
Празнење : -20~ 55 9 Max. Објектот Спецификации 1 Полу-готови мобилен 452248 2 Полнење напон 4.точната цена во зависност од моделот,количина,или други услови може да биде.
3,Батерија, големина на пакување може да се прилагоди според клиент 's барања.
7,Висок оперативен напон од 3.
4,Еколошки.
5,стокови цена е привремено цена,за повикување само.1 g Предност
1,Чувствувате складирање карактеристики.02 C 7 време на Полнење Стандардна Полнење : 5.Топла продажба ширум светот,многу клиенти prefect предмети одлични перформанси.
Опис На Производот Бр.2 C
Брзо полнење : 1.0 часа (Уп.100% Сосема Нов батеријата
2 .

За производот

Број На Модел На:
452248
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
MAH
Големина:
4.5*22.8*48.8mm
Услуга:
Продавница гаранција
Батеријата Својства:
оригиналниот
is_customized:
Yes

Слични предлози