.

.

Литар енергија на батеријата 3.7 V литиум полимер батерија 1500mAh TELECT C430 GPS navigator 484251 снимач

Литар енергија на батеријата 3.7 V литиум полимер батерија 1500mAh TELECT C430 GPS navigator 484251 снимач

DEN 245.00
DEN 336.00
-27 %

Износ
Во продавницата.

05 C; &ле
полнење на струјата : 1 Cm A (max)
испуштање струја : 2 Cm A (макс) на Испуштање на критичниот напон : 2.
*Шест месеци гаранција за гаранција.Одличен квалитет,конкурентни цени.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален. Во прилог на одмор, пратката ќе биде одложена Производ предност
Безбедноста е добра, со над задолжен заштита, во текот на испуштање на заштита, во текот тековната заштита
заштита на IC технички параметар : Над задолжен за заштита на напон од 0,05 V; 4.
Заштита функција : со над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита
Слика шоу
Производителите продажба 3.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.2 V Задолжен да ја полните тековната 0.4 v батерии, мобилни моќ батеријата пак, 3.5 C (Heng Лиу) задолжен да 4.0 C
Стандард полнење метод : CC 0. Нема посебни прашање што ќе биде во вашата исплата во рок од 24 часа од раѓањето.7 V
Полнење напон 4.7 V литиум полимер батерии можат да бидат прилагодени 7.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.26 V
Испуштање температура : C~; -20 + C; 60
Време на полнење : 2 -6hrs (стандард); 3hrs (брзо)
висока сигурност : не експлозија, нема оган, итн.7 V
Висок оперативен напон , Висока енергетска густина
Долг циклус живот , Високо ниво на безбедност
Тип, големина, дух
Бидејќи празнење е мала, нема загадување
Карактеристики
1.2 V
Дебелина 4.8 ММ широк 42 MM долго 51 MM
Со богат кристал заштитна плоча
Полнење на струјата : стандард полнење 0.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.
Зошто да изберете нас
1.20 V , преку испуштање заштита напон 0.Високо квалитетни и издржливи
3.Најдобри за Вас.5 C Брзо полнење 1.7 V литиум полимер батерија за MP3 MP4 и MP5 GPS, Bluetooth слушалките, звукот мали играчки рекордер мобилни моќ игра машина рачни таблет компјутер безжичен телефон LED производи, корен во согласност со клиент спецификации за сопствени батеријата, голема количина на одлична цена, цената на нет е за повикување само, количина може да се јавите на детали, квалитет на сигурен, доволен капацитет, модел опсег, капацитет 50 MAH-5000 MAH, спецификации и различни, не е целосно снимен, добредојдовте истрага, онлајн QQ648499699 купувачот мора да го прочитате ве Молиме купувачите пред приемот на прво отворете пакет инспекција на стоки е оштетен, се водат за исчезнати, неточни ставки и за други прашања; како што откривањето на согласност, треба веднаш да се јавите на продавачот и знак за еден пополнување детали и нека превозникот потпис за потврда.

За производот

Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
484251
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
1500mAh
Големина:
484251
Применливи модели:
Други
Цел:
Универзална Батерија
Батеријата:
SD
Капацитет:
1500mAh
По продажба на Услуги:
Други
Батеријата Својства:
соберат
is_customized:
Yes

Слични предлози