.

.

Везана Дијамант Везови Животинско Прекрасна Мачка Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Слика На Кристал Целосна Вежба Дијамант BJ201

Везана Дијамант Везови Животинско Прекрасна Мачка Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Слика На Кристал Целосна Вежба Дијамант

DEN 244.00
DEN 364.80
-33 %

Износ
Во продавницата.

Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија.
дијамант Слика : видови на дијаманти слика генерално може да се подели во два вида, еден : тоа избира кристално стакло како "дијамант" материјал , тоа е само делумно вградени во слика, преостанатиот дел е отпечатена на платно;
Друго : таа се избира плоштадот смола честички (обично на честички има 9 или 13 дел) како на "дијамант" материјал . Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Доволно смола дијаманти. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Што треба да знаете за боја на платно, бидејќи со цел да се спаси трошоци, некои бизнисмени намерно се наслика боја на платно печатење во црна и бела што е лошо за вашата работа. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.

За производот

Големина:
25X20cm, 30x25cm, 40x30cm, 50x40cm
Бренд Име:
ZOOYA
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Дупчење Област:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Тема:
Портрет
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Слични предлози