.

.

DIY 3D Дијамант Сликарство Замокот Целосна Вежба Плоштадот Кристал Крстот Бод Кристал Дијамант Везови Топло Зима Куќа Ѕид Оркестарот

DIY 3D Дијамант Сликарство Замокот Целосна Вежба Плоштадот Кристал Крстот Бод Кристал Дијамант Везови Топло Зима Куќа Ѕид Оркестарот

DEN 446.00
DEN 796.32
-44 %

Износ
Во продавницата.


Дијамант paiting се полу-готови,не вклучуваат frema, ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за да се направи ,ние ќе сместени 30% повеќе дијаманти
Трговија на ГОЛЕМО & DROPSHIPPING се ПРИФАТЛИВИ! Микс Цел е добредојдена!
DIY Дијамант Painiting Мерки на претпазливост
1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
DIY Дијамант Сликарство Charecteristic
1. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо.5,база на мапата со лепило фото хартија. Бренд : Сладок Живот Име : Дијамант слика За вежба : 100% полн плоштад вежба За рамка : Без рамка Материјал : Памук cavans , смола дијаманти Пакување : Големина≤30x40cm : спакувани во торба, Големина≥30x40cm : спакувани во боја кутија за Пакување Вклучуваат : Дијамант печатен текстил,користи алатки,доволно смола дијаманти Употреба : почетна/хотел/office/декорација/уникатен подарок
ОЕМ и ODM : Вие сопствени фотографии се добредојдени да нарачана
Нашите предности :
1 Врвен квалитет;
2 Директно од голема facotry;
3 Квалитет гарантиран;
4 Конкурентни цени;
5 Сите на стоки излезе од facotry со строги тест според меѓународниот стандард.
Совети
1.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
DIY 3 D Дијамант Сликарство Замокот Целосна Вежба Плоштадот Кристал Крстот Бод Кристал Дијамант Везови Топло Зима Куќа Ѕид Оркестарот
Големина : 20x35,35x50,45x60c m
Внимание :
Драг пријател, Ние ја продал дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка.

За производот

Големина:
20x35cm, 35x50cm, 45x60cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Сценско
Стил:
Европски и Американски Стил
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
Yumeart
Бренд:
Сладок Живот
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
diy дијамант сликарство
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
крстот бод
Дијамант пломба:
не треба да ги користите иглички
мозаик везови:
Шиење Rhinestones

Слични предлози