.

.

До 2015 5D Diy Везови Портокал Chrysanthemum Коцка Дијамант Сликарство Крстот Бод Овошје Цвет Кристал Мозаик Пејст Сликарство

До 2015 5D Diy Везови Портокал Chrysanthemum Коцка Дијамант Сликарство Крстот Бод Овошје Цвет Кристал Мозаик Пејст Сликарство

DEN 624.00
DEN 1115.52
-44 %

Износ
Во продавницата.

DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Референца пред операцијата чекори.
6 Брза испорака;
7 Комбинирана цел;
8 Најдобри и Навремена Услуга;
9 Гаранција на вашиот 100% задоволство;
10 Голем попуст за голема цел!
За ефектот
Поголем големина се повеќе подобар ефект ! секој дијамант големина 2.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. Бренд : Сладок Живот Име : Дијамант слика За вежба : 100% полн плоштад вежба За рамка : Без рамка Материјал : Памук cavans , смола дијаманти Пакување : Големина≤30x40cm : спакувани во торба, Големина≥30x40cm : спакувани во боја кутија за Пакување Вклучуваат : Дијамант печатен текстил,користи алатки,доволно смола дијаманти Употреба : почетна/хотел/office/декорација/уникатен подарок
ОЕМ и ODM : Вие сопствени фотографии се добредојдени да нарачана
Нашите предности :
1 Врвен квалитет;
2 Директно од голема facotry;
3 Квалитет гарантиран;
4 Конкурентни цени;
5 Сите на стоки излезе од facotry со строги тест според меѓународниот стандард. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.
Дијамант paiting се полу-готови,не вклучуваат frema, ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за да се направи ,ние ќе сместени 30% повеќе дијаманти
Трговија на ГОЛЕМО & DROPSHIPPING се ПРИФАТЛИВИ! Микс Цел е добредојдена!
DIY Дијамант Painiting Мерки на претпазливост
1.5,база на мапата со лепило фото хартија.
Совети
1. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

За производот

Големина:
30x40cm, 40x50cm, 50x60cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Флорални
Стил:
Модерна
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
Yumeart
Бренд:
Сладок Живот
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
DIY дијамант сликарство крстот бод
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
крстот бод
Дијамант пломба:
не треба да ги користите иглички
мозаик везови:
Шиење Rhinestones

Слични предлози