.

.

2015 година Нови Diy 3d Дијамант Везови Цвеќе Во Вазна Дијамант Сликарство Крстот Бод се Искачи Rhombus Дијамант Мозаик Смола комплет Занаети

2015 година Нови Diy 3d Дијамант Везови Цвеќе Во Вазна Дијамант Сликарство Крстот Бод се Искачи Rhombus Дијамант Мозаик Смола

DEN 409.00
DEN 731.04
-44 %

Износ
Во продавницата.

5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2.
Совети
1. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо.5,база на мапата со лепило фото хартија. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.

За производот

Големина:
20x30cm, 31x40cm, 38x50cm, 48x60cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Флорални
Стил:
Европски и Американски Стил
Форма:
три-димензионални
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
Yumeart
Бренд:
Сладок Живот
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
diy дијамант сликарство
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
крстот бод
Дијамант пломба:
не треба да ги користите иглички
мозаик везови:
Шиење Rhinestones

Слични предлози