.

.

APM2.8 Контрола на Летање со Компас,6M GPS,GPS Виткање Антена,3DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало Multicopter F15441-D

APM2.8 Контрола на Летање со Компас,6M GPS,GPS Виткање Антена,3DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало Multicopter F15441-D

DEN 3016.00
DEN 3723.84
-19 %

Износ
Во продавницата.


Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ APM2.8 Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало Multicopter
APM2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS, GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало Multicopter
Пакување, вклучувајќи :
1 XAPM2.8 APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Вграден Компас
1x6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел
5x10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Одбор За РК Quadcopter
1x DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот
1x TTL 3 DRobotics 3 DR Радио Telemetry Полнење USB 915 Mhz за APM APM2

За производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Надградба На Делови/Додатоци:
8 Контрола На Летање

Слични предлози