.

.

F16738 Висок Квалитет EMAX BLHeli 12A ESC рк Брзина Контролер 1А 5V БЕК

F16738 Висок Квалитет EMAX BLHeli 12A ESC рк Брзина Контролер 1А 5V БЕК

DEN 282.72

Износ
Во продавницата.


Висок Квалитет EMAX BLHeli 12 A ESC рк Брзина Контролер 1А 5 V БЕК 100% Сосема нов и висок квалитет! Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочно Сите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувања Повеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cut-off заштита/текот-топлина заштита/гас сигнал загуба заштита Аларм за да ви помогне да ги најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе им помогне на Гас опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарна и прецизни гас одговор Спецификации : Постојана струја : 12 A Пукна струја : 15 A 10-ТИ Батерија : 2-4 S БЕК излез : 1 A 5 V Големина : 45 x 18mm(Исклучени кабел) Материјал : Пластични & Електроника

За производот

Материјал:
Пластични
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
За Возило Тип:
Хеликоптери
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични предлози