.

.

Сет на 15pcs 1/12 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сет Чај ---Бели + Сина Мозаик

Сет на 15pcs 1/12 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сет Чај ---Бели + Сина Мозаик

DEN 155.00
DEN 168.00
-8 %

Износ
Во продавницата.

Применливи за : 1/12 Минијатурни куклена куќа Материјал : Порцелански Боја : Бела + Сина Загатка Грижи Настава : Чувајте го на суво и ладно, да се избегне sunning За декоративни употреба само, не toy Applicable за : 1/12 Минијатурни куклена куќа
Материјал : Порцелански
Боја : Бела + Сина Мозаик
За нега на Настава : Чувајте го на суво и ладно, да се избегне sunning
За декоративни употреба само, не е играчка
Порцелански сет чај е нов тип на минијатурни чај tools. Неговиот дизајн е во согласност со трендот на реалноста керамички сет чај.
Ве молиме чувајте го подалеку од деца се премногу млади
МЕРЕЊА
Тава Чај
Висина : 3.3 cm(вклучени се покрие)
Дијаметар : 2.5 cm (вклучени се справи и устата)
Чаши Чај
Висина : 0.8 cm
Дијаметар : 1.5 cm (вклучени се справи)
Млеко Сад
Висина : 1.3 см
Дијаметар : 1.6 см (вклучени се справи)
Мали Чинии
Дијаметар : 1.6 см
Круг Јадења
Дијаметар : 2.3 см
Шеќер Сад со Капак
Висина : 2cm
Дијаметар : 2cm (вклучени се справува)
Пакетот Вклучува :
1 x Чај тенџере
4 x чаши Чај
4 x Мали чинии
1 x Шеќер Сад
1 x Млеко Сад
4 x Круг јадења
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

За производот

Бренд Име:
MAGICYOYO
Материјал:
Метал
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични предлози