.

.

Воздухот Стирлинг Мотор со 4 LED Смешно Образовни Играчка Колекции Моќ Генератор Модел

Воздухот Стирлинг Мотор со 4 LED Смешно Образовни Играчка Колекции Моќ Генератор Модел

DEN 3020.00
DEN 3355.20
-10 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики На Производот :
LED Боја : СИНА
Брзина : 1300 до 1500 ВРТЕЖИ во минута
Тежина : 330g
Големина : 180mm X 90mm X 90mm
Материјал : Стакло, Дрво и Алуминиум
Она што е стирлинг мотор?
На Стирлинг моторот е топлина мотор кој работи со циклична компресија и проширување на воздух или други гас, работната течност, на различни температурни нивоа како што таму е нето конверзија на топлинска енергија за механичка работа.Моторот е како пареа мотор во тоа дека сите мотор топлина текови во и надвор преку моторот ѕид.
Како тоа функционира?
Ова е традиционално познат како надворешен согорување мотор, за разлика од една внатрешно согорување на моторот, каде што топлината на текст е преку согорување на гориво во рамките на телото на работната течност. За разлика од пареа мотор користење на водата во двете своите течни и гасовити фази како работен флуид,на Стирлинг мотор зафаќа фиксна количина на трајно gaseousfluid како што се воздухот или хелиум. Како и во сите топлински мотори, општата циклус се состои од компресирање кул гас, греење на гас, проширување на топол гас, и конечно ладење на гасот пред повторување на циклусот.

За производот

Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Canopies
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
Четири тркала Атрибути:
Школка/Шасија/Крило/Глава
Алатка Материјали:
Сечење
За Возило Тип:
Резервоар
Број На Модел На:
N/A
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични предлози