.

.

FrSky L9R 9/12ch Долга Низа Примачот За FrSky Taranis X9DPLUS X9E X12S

FrSky L9R 9/12ch Долга Низа Примачот За FrSky Taranis X9DPLUS X9E X12S

DEN 1920.00

Износ
Во продавницата.

Опис :
Fr Sky L9 R приемник е нов голем дострел единица од Frsky и нуди до двапати опсегот на стандардот X серија примачите.
Треба да се напомене дека L9 R е не-telemetry приемникот и затоа не Smartport или Дата Центар компатибилни.
Спецификации :
Димензија : 46.25x26.6x14.2mm (L x W x H)
Тежина : 19gm
Антена : PCB Антена
Број на Канали : 1-9ch од конвенционалните канал излези, 1-12ch од SBUS порта
RSSI излез : Аналогни RSSI излез (0-3.3 V)
Оперативен Напон Спектар : 4.0-10 V
Оперативен Струја : 100m [email protected] V
Работен Опсег : прибл. 2 пати поголема од онаа на Х-серија примачите
Компатибилност :
Fr Sky X-серија Модул (XJT) итн во LR12 mode (Switch 1 е ИСКЛУЧЕНО, Исклучете 2 е)
Fr Sky Taranis X9 D итн. во LR12 режим
L9 R приемникот не работи со Fr Sky V8, D8, а D16 Режим.
ВАЖНО :
L9 R има врзуваат протокол кој се разликува од X серија - ПЛУС failsafe е поставено на минатата сигнал стандардно, така да корисникот мора да ги обезбеди за да го поставите failsafe да работат како приоритетни. Failsafe не може да се постави од TX, па упатството треба да бидат консултирани за релевантните информации.
Пакет се вклучени :
1 x Fr Sky L9 R Приемник

За производот

Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Радио Системи
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Алатка Материјали:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични предлози