.

.

Нови QAV250 V2 PDB 250mm Карбонски Влакна Мини FPV PDB Quadcopter Quadricopter Рамка Кит w/PCB Одбор и LED

Нови QAV250 V2 PDB 250mm Карбонски Влакна Мини FPV PDB Quadcopter Quadricopter Рамка Кит w/PCB Одбор и LED

DEN 2006.40

Износ
Во продавницата.


Blackout QAV250 Карбонски Влакна Мини 250 FPV Quadcopter Рамка(Unassembled) Опис
Мини Quad е ниска тежина Мини Спорт FPV Quadcopter рамка.
Тој е дизајниран да се направи употреба на стандардна големина електронска опрема најчесто се користи во RC.
Ова им овозможува на quadcopter да се натпреваруваат со поголеми quadcopters, додека се помали и агилни ! Работи на Мини Quadcopters бара многу лемење на жица скратување и создавање на енергија дистрибуција системи.
Овој производ потребно е добро познавање на РК системи и не е препорачливо за почетниците. Спецификации
Материјал : Јаглерод Влакна
Сврзувачки Елементи : Нерѓосувачки Челик & Црвена Метал 8/8
Големина : 220mm дијагонално, 175mm широк, 130mm долго мотор-да-мотор; за 1/2 големината на редовна quadcopter
Максимална Пропелер : 5"
Моторни Монтирање : М2 12mm - 16mm (Тигар MN1806 2300kv, RCX 1804 2400kv), M3 19mm (Тигар MT2206 2000kv, Sunnysky X2204 2300kv)
Лет Контролер Планината : 30.5 mm x 30.5 mm
Одборот Камера Планината : 32-милиметри x 32-милиметри Предложи Компоненти
Мотори : 1806 "Затемнување 3 S" 2300kv Мотор
Пропелер : 5x3
ESC : 12amp Simon K ESC
Батерија : 3 S 1300mah
Лет Контролор : MW,КК, Naze32, Флип Про
QAV250 Интегрирани PDB со Led диоди и Ѕвончето > ESC моќ и сигнал за лемење влошки > Батерија за врски влошки > FPV Камера и Видео Предавателот врска влошки (Батеријата напон) > Гласна Сирена (он-собрани, лемење себе) > две Светла боја Led диоди за ориентација > LC на Филтерот за да се обезбеди непречено DC напон до FPV камера > во Лет Контролер монтажа хардвер вклучени > Дополнителни Насловот иглички се вклучени Предложи Компоненти Мотори : 1806 "Затемнување 3 S" 2300kv Моторни Пропелер : 5x3 ESC : 12amp Simon K ESC Батерија : 3 S 1300mah Лет Контролор : MW,КК, Naze32, Флип Pro Пакет содржина : 100% Сосема Нов
1 сет x Мини 250 FPV Quadcopter Рамка ( не собраа )

За производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредност 2
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Број На Модел На:
QAV250 Quadcopter Рамка
Бренд Име:
Hoenvesta
Алатка Материјали:
250 PDB Quadcopter
Материјал:
Карбонски Влакна

Слични предлози