.

.

130W Нови Leadshine Серво возачот ACS606+серво мотори BLM57130-1000 излез Тековната 5.0 да 16A Работи 3000RPM имаат 0.41 NM вртежен момент

130W Нови Leadshine Серво возачот ACS606+серво мотори BLM57130-1000 излез Тековната 5.0 да 16A Работи 3000RPM имаат 0.41 NM вртежен

DEN 7094.00
DEN 7711.20
-8 %

Износ
Во продавницата.


Боја
Жица Големина
Име
Опис
1
Црвена
УЛ 1007 26 AWG
Vcc
Моќност на Салата (+5 V)
2
Сина
САЛА НА
Сала Сензор На
3
Зелена
САЛА Б
Сала Сензор Б
4
Бела
САЛА C
Сала Сензор C
5
Црвена
GND
Моќ GND на Сала
6
Сина
УЛ 1007 20 AWG
ФАЗА
Моторни Калем, Фаза
7
Зелена
ФАЗА Б
Моторни Калем, Фаза Б
8
Бела
ФАЗА Ц
Моторни Калем, Фаза C
Механички :
1.25
Жици :
НЕМА.6
10
Отпор (ohms)
1.
Нови 130 W Leadshine серво мотори BLM57130-1000 излез 5.
2 Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.5
8
Вртежен Момент Const.35
11
Inductance (мз)
3. Пратката . Номинална брзина е 3000 вртежи во минута за BLM серија мотори, и 4000 вртежи во минута за 57 BL серија.
3 Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску , ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена .025 [email protected] Пол Парови (-) : 2 Дозволиво радијална оптоварување : 75 [email protected] од страната Дозволиво axial оптоварување : 15 N Изолација Ниво : Класа Б Изолација Сила : 500 VDC за една минута Изолација Отпор : 100 ohms
Вовед :
Leadshine е BLM серија мотори се високо ефективни brushless DC серво мотори.
Кога управувано од Leadshine ACS серија серво дискови, на BLM и 57 BL серија мотори можат да се исполнат барањата на многу апликации кои бараат брзина од толку ниско, како 1 вртежи во минута за високо како 4000 вртежи во минута. Тие можат да понудат AC-серво-како перформанси, како што со голема брзина, висока прецизност, малиот мотор бучава и ниска греење перформанси, додека по цена од нормалната stepper системи.71 NM со Серво возачот ACS606 Brushless DC серво мотор возачот
нашата продавница има многу видови на движење контрола на производи, вклучувајќи CNC производи, доколку сте заинтересирани, ве молиме да ни кажете што ви треба, ние ќе се најде тоа за вас ,се Додека не се задоволни ,ние исто така имаат техничка Поддршка ,па ако имаш било какви прашања ,ве молиме да ги споделите со нас ,тогаш може да се земе вредноста укажуваат на тоа за вас , ви благодариме
Карактеристики :
Ликвидација врска : Делта врска Сала Сензор : 120 степен Фаза : 3 Вратило Радијална Игра : 0.025 mm Вратило Axial Игра : 0. BLM серија мотори се страната монтирани мотори, и монтажа се компатибилни со NEMA23 stepper мотори.ние прифатени во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ .063
9
Назад EMF Const.
Параметри
BLM57025
BLM57050
BLM57090
BLM57130
BLM57180
57 BL180
1
Номинална Напон (VDC)
24
24
36
36
36
36
2
Номинална Моќност (W)
25
50
90
130
180
180
3
Номинална Вртежен Момент (Н.7
7
7
Врв Струја (A)
4. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.

За производот

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Напон(V):
24VDC
Тип:
Серво Мотор
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
Brushless
Постојана Струја(A):
5.3 А
Употреба:
Автомобил,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Број На Модел На:
ACS606+BLM570130-1000
Изградба:
Постојан Магнет
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Вртежен момент:
0.41 NM
Излезна Моќност:
130W
Употреба:
cnc машина
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Моторни:
BLM57130-1000
моќност:
130W
енкодер:
1000
Диск:
ACS606
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Напон(V):
36v

Слични предлози