.

.

Слободен брод од Германија!АКТ Моторни 3PCS Nema34 Brushless DC Мотор 86BLF04 48V 440W 3000RPM 3Phase Единствен Рамен Вратило CNC Рутер за Полнење

Слободен брод од Германија!АКТ Моторни 3PCS Nema34 Brushless DC Мотор 86BLF04 48V 440W 3000RPM 3Phase Единствен Рамен Вратило

DEN 14880.00

Износ
Во продавницата.


Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!
Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
3 PCS Nema86 Brushless DC Мотор 86 BLF04 48 V 440 W 3000 RPM
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!
86 BLF Модел :
Ликвидација ТипЅвезда
Сала Ефект Агол120º Електрични агол
Класа На ИзолацијаБ
Температурата Опсег-20℃~+50℃
Изолација ResistancMIN100 MΩ . 500 V
Dielectric Сила700 V AC 1 Minute

За производот

сертификација:
RoHS,CE
Вртежен момент:
1.4 N-m
Commutation:
Brushless
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Постојана Струја(A):
14A
Излезна Моќност:
440W
Број На Модел На:
86BLF04
Напон(V):
48V
Изградба:
brushless dc мотор
Заштита На Функција:
brushless dc мотор
Ефикасност:
brushless dc мотор
Тип:
brushless dc мотор
Должината На Телото:
94mm
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM

Слични предлози