.

.

F19984 4CH 27MHZ Далечински Предавателот & Приемник Одбор со Антената за DIY РК Автомобил Робот

F19984 4CH 27MHZ Далечински Предавателот & Приемник Одбор со Антената за DIY РК Автомобил Робот

DEN 164.00
DEN 190.08
-14 %

Износ
Во продавницата.


4 CH 27 MHZ Далечински Предавателот & Приемник Одбор со Антената за DIY РК Автомобил Робот
Објектот се вклучени : 1x 27mhz Предавателот Одбор 1x 27mhz Приемник Одбор 2x Антена Забелешка, објектот не вклучуваат завртки, ве молиме подготвени себе. 【Димензии】 : TX Одбор 3.5 * 7 cm, RX Одбор 2.6 * 4.3 cm;
【 Електронски фреквенција 】 : 27 MHZ
【Работен напон】 : 4.5 V за предавателот одбор, 4.5 v-6v за Примање одбор ;
【Излезниот напон】 : Излез две начин напон за 2v-3.5 v, можат да го контролираат 2x мотори позитивни и негативни, 1-3 V моторот може да се користи.
【карактеристики на производот】 :
(1) излез на две начин напон може да биде со разликата, кога батеријата во краток моќ, тоа може да биде повеќе од очигледен. Така што препорачливо е да се земе мал напон сам да се направи со управен мотор;
(2) На далечинскиот управувач за контрола на далечина, во случај на соодветно снабдување со електрична енергија, без пречки, по правилен пристап до антената , околу 10 метри, погоре е за повикување само
(3) За подобрување на чувствителноста на далечинскиот управувач, ве молиме да дадете мотор со оган-борба против capacitor
【Жици】 :
(1) Испраќачот одбор : црвена линија V + жица за напојување позитивни, црна линија V - жица за напојување негативни, А жица антена;
(2) Примачот одбор : црна линија поврзани со напојување негативни, црвена линија поврзани со напојување позитивни; R и L жица мотор, B и F жица линија на мотор. B и С линија излезниот напон се поголеми.

За производот

Воздушна Фотографија:
Yes
Број На Модел На:
F19984
Камерата Интеграција:
Камера Не Се Вклучени
Сензор Големина:
Никој
Бренд Име:
jmt
Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Далечинска Контрола

Слични предлози