.

.

Златни Метални Везени Средување на Scrapbooking Африкански Чипка Лента Мотив Свадба Трим Врежана Applique Шиење 20yd/T1185

Златни Метални Везени Средување на Scrapbooking Африкански Чипка Лента Мотив Свадба Трим Врежана Applique Шиење 20yd/T1185

DEN 1689.00
DEN 1919.52
-12 %

Износ
Во продавницата.


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, венчаница, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : P olyester / Платно Големина : Прибл.целосна ширина 48mm/1.89" инчи , 1 двор = 91cm
Се должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Злато Пакет се Вклучени : 1 X 20 метри трим

За производот

Тип На Производ:
Чипка
Ширина:
Approx.full width 48mm/1.89 inches
Декорација:
Чипка
Техника:
Извезена
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Чипка лента t1185
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Ткаенина/полиестер
боја:
Злато
Големина:
Approx.full width 48mm/1.89 inches, 1yard=91cm
Декорација:
Извезена
Секс:
за жените
За:
Свадба Фустан, Африкански Чипка Намали
Тип:
Металик Везени

Слични предлози