.

.

Нови производи Дигитални 12V 200ah Авто ЦЦА Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар со Термички печатач МИКРО-300

Нови производи Дигитални 12V 200ah Авто ЦЦА Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар со Термички печатач МИКРО-300

DEN 4915.20

Износ
Во продавницата.

Нови производи Дигитални 12 V 200ah Авто Автомобил Батеријата ЦЦА Тестер Аналитичар со печатач МИКРО-300 Опис : МИКРО-300 батеријата тестер усвојува во моментов најнапредна во светот conductance тестирање технологија за да лесно, брзо и точно мерење на реалните ладно cranking засилувачи способност на возилото стартување на батеријата, здрава состојба на батеријата себе, и честа грешка на возилото стартување на системот и полнење систем, што може да помогне за одржување на персоналот да се најде на проблемот quikly и прецизно, така што да се постигнат брзи возила поправка. Употреба предмет : тоа може да се тестираат сите авто lead-acid starter батеријата, вклучувајќи нормално оловни батеријата, AGM таблета батеријата, AGM ликвидација на батеријата, ГЕЛ батеријата, итн. Тоа погоден за : автомобили, фабрика, гаража, авто батеријата производителот, авто батеријата агент, образовна установа, DIY ентузијасти, итн. јазик верзија : Традиционален Кинески, Јапонски, корејски, руски, англиски јазик холандски, Шведска, фински, норвешки, дански француски, германски, шпански, италијански, полски, Ние ќе го избере јазикот според вашата земја, или можете да оставите порака за нас. За Печатење функција : 1, може да се печати резултатот директно 2, со помош на USB кабел на компјутер , можете да го видите резултатот и печати . Спецификација на производот : 1. Една година гаранција и животниот век на одржување 2. Applicatio12 V автомобилската cranking оловни батеријата и 12vcar систем тест 3. Мерка Спектар ЦЦА : 100-2000 BCI : 100-2000 CA : 100-2000 МЦА : 100-2000 JIS : 26 A17245 H52 DIN : 100-1400 IEC : 100-1400 EN : 100-2000 SAE : 100-2000 GB : 100-1400 4. Работна Средина Temp : -20-50 5. Специјален тест clip Double диригент Kelvin менгеме 6. Домување Материјал Киселина-отпорни ABS пластика 7. Мобилен Мерка Range30 AH-200 AH 8. Напон Мерка Range7-30 VDC Пакет листата : 1 PC футрола 1 PC USB КАБЕЛ 2 ПАРЧИЊА ПЕЧАТЕЊЕ на ХАРТИЈА 1 КОМПЈУТЕР БАТЕРИЈАТА ТЕСТЕР МИКРО-300 1 PC ПРИРАЧНИК за КОРИСНИКОТ Нови производи автомобил 12 V батерија аналитичар со печатач МИКРО-300

За производот

Јазик:
Англиски, Шпански, Француски, Италијански, Руски, Германски, Дански, Полски, Фински, Холандски, Норвешки, Јапонски, Шведска, Koeran
Верзија На Софтвер:
Внатрешна отпорност&Conductance
Електронски:
No
Објектот Ширина:
11.5inch
Хардвер Верзија:
ABS Пластика
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Материјал Тип:
ABS Пластика
Објектот Висина:
75inch
моќност:
0-1000A DC/AC
Објектот Должина:
12cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Бренд Име:
lansl
Напон:
6-30DCV
Име На Модел:
МИКРО-300
Тип На Објект:
Батеријата Тестери
USB кабел:
Yes
Тип На Објект:
батеријата тестер
Тест Опсег:
100-2000CCA,30-200Ah
Внатре Печатач:
NO
тест батеријата:
Олово-киселина, EFB,AGM,ГЕЛ
Јазици:
Англиски,Руски,Шпански,Германски,Француски,Италијански,Ко
Започнување и Полнење систем:
Yes
ODM/OEM:
Добредојде
режим:
МИКРО-300
Функција:
Автомобил Батеријата ЦЦА Тестер

Слични предлози