.

.

2018 Нови Прифати Прилагодено Облечи За Ballroom Танцување Црвено/Сино Морски Костими За Жените Краток/Долг Ракав Џез/Танго/Валцер Фустани

2018 Нови Прифати Прилагодено Облечи За Ballroom Танцување Црвено/Сино Морски Костими За Жените Краток/Долг Ракав Џез/Танго/Валцер

DEN 4378.00
DEN 4608.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


Се Фокусира На Создавање На Професионални Денс Бренд !Танц Облечи На Повеќето Личноста И Карактеристиките!
Стил : Дама Латинска Танц Облечи (Пракса / Перформанси)
Активност : латинска/Ча ча/Румба/Самба/Пасо Doble/Крава Момче
Совети : Боја и Стил Застапеност може да се разликува од страна на мониторот.
Материјал : Rayon & Spandex
Сезона : Пролет, Лето, Есен, Зима
Бои : Сина/Црвена
Количина : 1 buc : Фустан
Бренд : Танц Кралица
(Единица : cm)
Биста
Половината
Хип
Фустан должина
Рамо
S
79-82
62-66
85-87
125
36
М
83-86
67-70
88-90
125
37
L
87-90
71-74
91-93
125
38
XL
91-94
75-78
94-96
125
39
XXL
95-98
79-82
97-100
125
40
Бесплатни прилагодување Овој Фустан го Прифати Било која Големина Да се Прилагодите. Ако не Можете Да Најдете Соодветен Големина Од Големината Табела, Може да се Направи со Цел,И Остави Свој Големина Информации : "Висина/Тежина/Рамо/Биста/Половината/Хип" Ние Ќе се Прилагодите Големина За Вас За Слободни.
"Големината mearsured од страна на самите себе,
понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."
Совети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см
Како да се измери вашето тело?
а) Биста
*Ова не е вашиот градник големина!
*Носат на unpadded градник (вашиот фустан ќе имаат вграден градник)
*Да се релаксираат раце на страни
*Повлечете лента низ најголем дел од биста
б) Половината
*Најдете природни половината
*Ова е најмалиот дел од половината
*Обично околу 1 во. над папокот
*Чувајте лента малку лабава за да се овозможи за дишење соба
в) Хип
*Најдете на најширокиот дел на колковите
*Обично околу 7 во. подолу природни половината
*Лента треба да се четка во двете hipbones
d) Внатре нога должина

За производот

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL
Танц Тип:
Ballroom
Бренд Име:
Танц Кралица
Пол:
Жените
Материјал:
Spandex,Полиестер
Број На Модел На:
DQY10111
Стил:
Жените Ballroom Танцува Фустан
Материјал:
Rayon & Spandex
Бои:
сино/црвена
совети:
Боја и Стил Застапеност може да се разликува од страна на мониторот
активност:
Ballroom / Валцер / Танго / Fox-Кас / Jigs/Џез
Вклучуваат 1 buc:
1*Фустан

Слични предлози