.

.

4pcs *131MM 42 SMD5050 LED Ангел Очи Комплет Xenon Светлата RGB Мулти-боја на Светлина за E36 E38 E39 E46 3 5 7 Серија

4pcs *131MM 42 SMD5050 LED Ангел Очи Комплет Xenon Светлата RGB Мулти-боја на Светлина за E36 E38 E39 E46 3 5 7 Серија

DEN 1309.00
DEN 1487.52
-12 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
Биде направен од висок квалитет и superbright 42 SMD5050 LED чипови.
4 * 131mm (5.2 во) LED прстени, во вкупно 168 Led диоди.
Нуди 7 бои за да изберете од, па дури и светкави модели со далечински управувач.
Доаѓа со безжичен далечински управувач со 24 копчиња.
Компатибилен Возила :
1992-1998 E36 3 Серии, со Евро фарови
1995-2001 E38 7 Серија
1997-2003 E39 5 Серија
2000-2003 E46 3 Серија Купе (пред facelift) со HID фарови
1999-2004 E46 Серија 3 Седан или Вагон со фабриката се опремени HID ксенон фарови
2001-2006 E46 М3 со HID фарови
Спецификации :
LED type : SMD5050
LED количина : 168 (вкупно)
Лумен : За 1680 LM
Лента со дијаметар : Прибл. 12.5 cm / 4.9 во
Температура на бојата : RGB
Влез : DC 12 V
Производ тежина : Околу. 151g / 5.3 оз
Пакет големина : 27 * 16.5 * 5cm / 10.6 * 6.5 * 2.0 во
Пакет тежина : Околу. 269g / 9.5 оз
Пакет Листата :
4 * LED Прстени
1 * Далечински Управувач
1 * RGB Контрола Кутија
Забелешка : за Осветлување ефект прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор поради фотографирањето светлина и набљудувачите не се калибрира истиот. Ве молиме во вид надвладее, ви благодариме!

За производот

Емитуваат Боја:
Променливи
Леќа:
Не Се Вклучени
Име На Модел:
1133
Автомобил Производител:
BMW
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
pcb
Напон:
12V
Година:
1998 - 2003 година
Специјални Функции:
Светилки drl
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Ангел Очи
Објектот Тежина:
0.05kg

Слични предлози