.

.

Дијагностички Конектор Адаптер за во Автомобил Скенер Кабел 16pin Машки да dual Женски ELM327 OBD2 Продолжување Кабел Адаптер топла продажба

Дијагностички Конектор Адаптер за во Автомобил Скенер Кабел 16pin Машки да dual Женски ELM327 OBD2 Продолжување Кабел Адаптер

DEN 470.40

Износ
Во продавницата.


ELM327 Продолжување Кабел Адаптер OBD2 16pin Машки да Dual Женски Двојна ELM327 2 Во 1 Конвертира Кабел За ELM327 Интерфејс
Карактеристики :
16pin Машки да dual Женски OBD2 приклучок за ELM327.
2 Во 1 Конвертира Кабел OBD2 Продолжување Кабел.
16pin Машки да dual Женски ELM327 OBD2 Продолжување Кабелот за Адаптер.
Таа е достапна за тестирање на автомобили за Две OBD diagnstic алатка во исто време.
Тоа може да го продолжи животот на автомобил DLC и ELM327 bluetooth бидејќи корисникот кој треба да го приклучокот и отстранете често.
Преглед :
ELM327 OBD Конвертира кабел е достапна за тестирање на автомобили за Две OBD diagnstic алатка во исто време, тоа е стандард OBD 16 Pin Универзален дијагностички интерфејс.
16pin Машки да dual Женските Главни Карактеристики :
Како продолжување адаптерот може да се користи за стандардни OBD2 DLC за скенирање алатка како што ELM327 bluetooth.
Им помогне да се преселат на скенирање алатка ако ELM327 bluetooth го попречува текот на возење.
Помогне да се добие појак сигнал со релокација на ELM327 bluetooth ако ELM327.
Bluetooth сигнал не е јасно кога DLC е далеку под stearing тркала
Тоа може да го продолжи животот на автомобил DLC и ELM327 bluetooth бидејќи корисникот кој треба да го приклучокот и отстранете често.
Спецификации :
Компатибилност : Компатибилен за ELM327 OBDII
Глава Тип : OBD2
Автомобил Страна : Директно J1962 машки
Уредот Страна : Dual директно J1962 женски
Интерфејс Тип : 16 pin
Пакет Содржина :
1 X ELM327 OBD конвертира кабел
Тежина : 150g
Големина : 10*8*2cm
Дијагностички Конектор Адаптер За Во Автомобил Скенер Кабел Дијагностички Скенер Жичарница Дијагностички Кабел

За производот

Електронски:
No
Верзија На Софтвер:
/
Хардвер Верзија:
/
Име На Модел:
SZJWHX-ELM2IN1R15
Напон:
12V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Автомобил Дијагностички Кабли и Конектори
Објектот Висина:
2inch
моќност:
/
Материјал Тип:
Пластични
Објектот Должина:
10inch
Објектот Тежина:
0.15kg
Објектот Ширина:
8inch
Специјални Функции:
/
Автомобил Производител:
Isuzu

Слични предлози