.

.

ihens5 Итни Скок еад Адаптер Кабел Батеријата Алигатор Стеги Клип со EC5 Приклучок за Штекер за Автомобили Камиони

ihens5 Итни Скок еад Адаптер Кабел Батеријата Алигатор Стеги Клип со EC5 Приклучок за Штекер за Автомобили Камиони

DEN 302.00
DEN 335.52
-10 %

Износ
Во продавницата.


Поддршка до : СКОК Стартер во Тековната 600 Amp
Користење на Автомобил Скок Стартер :
1. Поврзете на црвениот батеријата менгеме на скокач кабел за да го возилото е позитивна (+) батеријата и да се поврзете theblack негативниот пол.
2. Приклучете го кабелот од скокач кабелот во скокач стартер s штекер.
3. Започнете со возилото.
Предупредува :
1. Не обратна операција на секвенца на скок стартер.
2. Не користете скок стартер за да започнете со возило ако бројот на батеријата индикатори се
помалку од 3 за да се заштити скок стартер од оштетување.
3. Дали се отстрани производот од возило во рок од 30 секунди по возило почеток, или тоа може да предизвика безбедносни инциденти
Пакетот Вклучува
1 PC x Автомобил Скок Стартер Алигатор Менгеме

За производот

Објектот Должина:
7cm
Објектот Ширина:
2cm
Тип На Објект:
Скок Води
Батеријата Мобилен Состав:
EC5 скок доведе
Објектот Висина:
2cm
Време На Полнење На Батерија:
1
Бренд Име:
ihens5
Батеријата Просечен Живот:
3000time
батеријата:
12V надвор стави
Напон:
12V
Број На Батерии:
1
Излезна Моќност:
12
Батеријата Специфични:
ABS
Објектот Тежина:
160g

Слични предлози