.

.

1M/1.5 М/2М/3М Toslink 3,5 мм Дигитален Оптички Аудио Кабел SPDIF Оптички Влакна Круг Плоштадот кабел

1M/1.5 М/2М/3М Toslink 3,5 мм Дигитален Оптички Аудио Кабел SPDIF Оптички Влакна Круг Плоштадот кабел

DEN 102.00
DEN 107.52
-5 %

Износ
Во продавницата.

Опис : Оптички S/PDIF (ака Toslink) кабли се одличен начин да се дистрибуираат high-definition, мулти-канален аудио, без ризик од заеднички електрични проблеми, како што се земјата циклуси или RF и ЕМ пречки. Овој кабел има полна големина Toslink конекторот на едниот крај и мини (3.5 mm) Toslink конектор на другиот крај, плус моделирани конектор глави и вирус-олеснување чизми. Карактеристики : Полна големина машки TOSLINK оптички аудио приклучоците на едниот крај Мини машки TOSLINK оптички аудио приклучоците на едниот крај 4.0 mm надворешен дијаметар Моделирани вирус олеснување конектори за намалување на притисок каде кабел и конектори исполнат Злато позлатен ferrule отпорен на корозија и обезбедува максимална заштита за приклучок совет Прецизност полиран влакна совети за максимална сигнал за пренос Пластични совет заштитници прилог на секој крај за заштита на оптички кабел кога не е во употреба Пакетот вклучува : 1 X TOSlink да Мини Приклучок од 3,5 mm кабел

За производот

боја:
Црна
Должина:
1.5m, 2m, 3m, 1m, 1.8m
Конектор A:
Џек
Пакет:
Yes
Тип:
Оптички Влакна Кабли
Пол:
Машко-Машки
Пакување:
Polybag
Примена:
Мултимедијални
Бренд Име:
EMK
Број На Модел На:
016
Конектор Б:
Оптички Интерфејс

Слични предлози