.

.

Висок Квалитет Toslink Оптички Аудио Кабел EM-A6.0 Аудио Spdif Кабелот Црна кабелот За PC влез за DV PS3

Висок Квалитет Toslink Оптички Аудио Кабел EM-A6.0 Аудио Spdif Кабелот Црна кабелот За PC влез за DV PS3

DEN 191.52

Износ
Во продавницата.

Функција : 100% сосема нов и висок квалитет . Toslink Дигитален Аудио Кабел обезбедува најчистите можно сигнал, дури и во екстремни нивоата на јачината на звукот. Овие кабли се користи 1mm ниско-загуба јадро, низок jitter синтетички влакна и тешки метали конектори за да го потиснат вибрации, кои ви даваат крајната слушање искуство. Оптички кабли за пренос на сигналот со користење на светлина; на тој начин целосно да се елиминира било шанса за RFI, ЕМИ или земјата јамка пречки. Стилски ПВЦ јакна, помага да се спречат кабел штета и додава флексибилност и издржливост за години слушање задоволство. Лиен вирус релјефи се намали стресот, каде кабел и конектори се исполнат. Злато Позлатен Ferrule спречува отпорност и се обезбедува максимална заштита на влакна совет. СОВЕТИ за Прецизност полиран влакна совети за максимална сигнал за пренос (вклучува совет заштитници). Анти-мешање, high-definition, со голема верност, низок губење Висок пропусен опсег, со високи перформанси, лесни и малата големина Лесен за инсталирање, ниска цена се Поврзе на вашиот DVD, CD, Мини Диск, и DAT други дигитални аудио опрема за јасно, целосно и богато детални звук. Конектори : Toslink Машки да Toslink Машки Примена : За различни краток опсег сигнал да Ју и комуникации ДВД, ВИДЕО, ефикасност, прекинувачи, 1394 картичка, звучна картичка Ограничен ТВ set-top кутии, дигитални камери, компјутерски периферни уреди, итн Дигитални производи, препишувач, принтери, печатење опрема, оптички сензори за индустриска контрола опрема, автомобили, медицинска опрема и енергетски систем, итн Наменета за CD, D/A Конвертори, Dolby Digital DTS Опкружувачки звук примачи, DVD, Mini Disc плеери и снимачи, Про Аудио картички, итн Предложи Апликации : ADAT, DAW, Dolby Digital, DTS уреди со Tos Link интерфејс Пакет содржина : 1x EM-A6.0 Оптички кабел

За производот

боја:
Црна
Должина:
1.5m, 2m, 3m, 5m, 1m, 1.8m
Тип:
Оптички Влакна Кабли
Пол:
Машко-Машки
Примена:
следи
Пакување:
Polybag
Бренд Име:
EMK
Конектор A:
Оптички Интерфејс
Пакет:
No
Број На Модел На:
018
Конектор Б:
Оптички Интерфејс
Пол:
Машко-Машки

Слични предлози