.

.

400W500W600W 12V/24V Ветерната Турбина Генератор VAWT Вертикална Оска Станбени употреба со Полнач Контролер

400W500W600W 12V/24V Ветерната Турбина Генератор VAWT Вертикална Оска Станбени употреба со Полнач Контролер

DEN 23024.00
DEN 24235.20
-5 %

Износ
Во продавницата.

Ви благодарам многу!
Се надевам ќе уживате во прекрасно шопинг искуство тука!
AMG Моќ Решенија Тим
.52 м Ножеви Висина ( m) 1.
Кога ставање на ред :
1.
Можете да најдете сите видови на генератори, инвертори, контролери и други електрични компоненти тука.3 m/s Cut-во брзина на ветрот (m/s) 2. Ако имате посебни побарувачка на писмена, ве молиме да се нагласи тоа со оставање на порака.5 m/s Номинална брзина на Ветрот (m/s) 11 m/s Безбедно брзина на ветрот (m/s) Максимална брзина на ветрот : ≤40m/s моментален максимална брзина на ветрот≤45m/s Номинална напон ( ДЦ ) 12/24 V Номинална моќност ( W ) 100 W 200 W 300 W 400 W 500 W 600 W Max моќност ( W ) 150 W 250 W 350 W 450 W 580 W 700 W Дијаметар на Роторот Ножеви 0. ако сте од слободен НЕ-превозот земји, ќе може да ни побара да се ре-проверува на превозна цена, ние може да има повеќе заштеда на превозот начин за вас.
100 W/200 W/300 W/400 W500 W/600 W, 12 V/24 V Вертикална Оска Хеликс Ветерната Турбина Генератор,
Не само моќта на вашиот живот, но исто така и бојата на вашиот живот !
Богати бои : бела, портокалова, жолта, сина, зелена, се меша, се индивидуализира.42 (вклучуваат генератор & Прирабница) Ножеви количество 2 Сечилото материјал стакло/базалт Генератор Три фаза постојан магнет за суспензија на моторни Систем за Контрола Electromagnet Планината Висина ( м) 7~12m ( 9m ) Генератор за заштита на одделение IP54 Работата на животната средина температура VAWT -25~+45 ℃ контролер -10~+45 ℃ Инверторот 0~+40 ℃ работна средина влажност VAWT ≤90% Контролер и инверторот≤80% Височина ≤4500m Производ собранието тежина (Kg) Overspeed заштита Електромагнетна кочница заштита од Преоптоварување Електромагнетни кочница и истовар единица

PWM Контролор : MPPT Хибрид Контролор :
Драги Ценети Клиенти, добредојдовте да ја посетите мојата продавница.3(без генератор) 1.
Почитувани клиенти,
Поради над должина, 400 W / 500 W / 600 W хеликс турбини не може да се испраќаат од страна на курирската служба DHL . Било какви прашања, ве молиме не hasitate да контактирате со нас преку порака или e-mail. Ние исто така, обезбеди соларни панели, соларни системи, ветерни електрани, батерии и сродни производи.
Ви благодариме за вашето разбирање и поддршка!
Име на производ Хеликс вертикална ветерница Започна брзина на ветрот (m/s) 1. ве молиме имајте предвид дека слободно-превозот цена само опфаќа стоки вредност и товарни цена. Ако било какви прашања во врска со трансакцијата, ве молиме контактирајте со нас пред да замине на повратни информации или подигање на спорот.

За производот

Напон:
100W, 200W, 300W, 400W, 500W, 600W
Спецификација:
without controller, with PWM controller, with MPPT controller
боја:
12V бела, 24V бела, 12V портокал, 24V портокал, 12V зелена, 24V зелена
Број На Модел На:
AMG-C100-12, C100-24, C200-12, C200-24, C300-12, C300-24
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Бренд Име:
AMG МОЌ РЕШЕНИЈА
Номинална моќност:
100W/200W/300W400W/500W/600W
Номинална Напон:
12/24V
ножеви:
2
Номинална брзина на ветрот :
11m/s
Опстанок брзина на ветрот:
45m/s
NW:
18kg
Тркала Дијаметар:
0.52 m
генератор:
3phase ac
IP:
65

Слични предлози