.

.

Paneles Solares Para El Hogar Продажба Временски ограничени Правец на Моќ Генератор Мини За Турбина 500w 24v За Домови+водоотпорен Контролер

Paneles Solares Para El Hogar Продажба Временски ограничени Правец на Моќ Генератор Мини За Турбина 500w 24v За Домови+водоотпорен

DEN 13680.00

Износ
Во продавницата.

Пред ставање на твојот ред, ве молиме оставете клучните параметри за нас, така што ние може да се подготви на производи за да можете ПОБРЗО да кратко времето за испорака. Завртка завртки и носот конус 5. Мала големина и флексибилност,живописни Бои,убава крива,ниско ниво на бучава и еколошката хармонија. Ветерната турбина 2. Нашата по продажба на услуги, исто така, се задржи следење и испрати порака до вас кога постои задоцнување во превозот.75 м
Ножеви број : 3
Ножеви материјали : Најлон влакна
Генератор : 3 фаза ac генератор
Магнетен челик : Nd Fe B
Генератор случај : Умре-кастинг алуминиум
Системот за контрола : Electromagnet
Брзина регулатива : Автоматски прилагодете наветрен
Работна температура : -40°~-80°
Вистински Фотографии за 500 W 24 V Правец на Моќ Генератор :

Правец на контролер
Линија за производство на Wind Генератор :
Лесен За Инсталација :
Настава за Енергија од Ветер Систем
Примена на Проекти : Пратки Линија за Производство на Wind Генератор :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Анти- ' Рѓа,Анти-Корупцијата Влажна-Доказ,Вода-Доказ,Стенд-Доказ.Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина. 3 ЕЕЗ на ножеви 3.Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле. Сите предмети се 100% нови и прегледани. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа. Тунел тест докажува дека фан моќ за трансформација на impeller во директен сооднос со брзина на ветрот, кој е да се каже, брзината на ветерот одлучи производството на електрична енергија. Купувачот е одговорен за Сите Враќање Поштарина. Ние ќе им даде позитивни повратните информации за нашите клиенти кога ќе добиете плаќање објавен од страна на Aliexpress систем.Кога ќе го примите пакетот, ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете. 3 години гаранција слободни
Технички Опис :
Reted моќност : 500w
Max моќност : 510w
Номинална напон : 24/48v
Стартување правец на ветер : 2m/s
Номинална брзина на ветрот : 11m/s
Опстанок правец на ветер : 45m/s
Топ нето тежина : 11. Голема моќ, низок волумен, висока ефикасност
8. Предмети вратени без RMA број ќе бидат одбиени и вратени на испраќачот.Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.

За производот

Напон:
24V, 48V
Спецификација:
3 Blades
боја:
Бела
Wattage:
500W
Број На Модел На:
Б-500M-24
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
is_customized:
Yes
Стоковните:
500W ветерната турбина генератор
Номинална моќност:
500W
Номинална Бидат Исправени Напон:
24VDC
Max Моќ:
510W
Започнете со брзина на ветрот:
2m/s
Номинална брзина на ветрот :
11m/s
Кроена брзина на ветрот :
45m/s
Животен век:
15 години
Примена:
Правец на Моќ Генератор за Дома, Фарма

Слични предлози