.

.

Ниска брзина 400w PMG постојан магнет алтернатор AC излез за ветерната турбина употреба

Ниска брзина 400w PMG постојан магнет алтернатор AC излез за ветерната турбина употреба

DEN 6960.00

Износ
Во продавницата.

Ниска брзина 400w PMG постојан магнет алтернатор AC излез за ветерната турбина употреба
Драг пријател, pls кажете ни го вашето барање на : Volt : 12v или 24v Вратило број : Еднокреветни или Двокреветни
Ако нема опција од вас,400w 12v еден вратило PMG ќе бидат испратени.
Карактеристики за 400w постојан магнет генератор : Ниска start up брзина Ниска cogging вртежен момент Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор За употреба во сите средини, Одлична дисипација на топлина Наменета за 20-годишно работење живот.
Параметри за 400w постојан магнет генератор :
Слики за 400w постојан магнет генератор :
Цртеж за 400w постојан магнет генератор :
Цртеж за 400w постојан магнет генератор со монтажа база :
Цртеж за постојан магнет генератор систем :
Пакување :
Сертификат :
Фабриката слик :
Контакт со нас на :

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
NE-400SP
Тип:
постојан магнет wind генератори
Генератор тип :
Постојан-магнет 3-фаза
Номинална моќност:
400W
Номинална Напон:
12V/24V
Постојан Магнет Материјал:
Ретки Земјата NdFeB
Излезна Струја:
AC
Тежина:
5.5kg
Сертифицирани:
CE, ISO9001, SGS
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Номинална Вртежен Момент:
0.28 Nm
Номинална брзина ротира:
600r/m

Слични предлози