.

.

YobangSecurity Безжична Домашна Безбедност GSM Аларм Систем Натрапникот Аларм ПИР Движење Аларм Детектор на руски и шпански италијански словачки

YobangSecurity Безжична Домашна Безбедност GSM Аларм Систем Натрапникот Аларм ПИР Движење Аларм Детектор на руски и шпански италијански

DEN 5432.00
DEN 6172.32
-12 %

Износ
Во продавницата.

Топла продажба СТАН контрола GSM/SMS аларм систем
Quad бенд фреквенција
2 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони
Карактеристики :
1. GSM/SMS аларм систем со Smart home СТАН контрола,безбедност во раце.
2. 2 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
3. Најмногу 8 безжичниот далечински управувач кодови.
4. До 6 телефонски броеви и 3 SMS броеви
5. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата.
6. До 3 групи времето рака/разоружа
7.G10 A е секогаш јасно на детектори' позиции, видови, имиња и снимки изменето на 99 безжична зони
8.Висок Квалитет На Звукот ,
9. 2 начин на комуникација и следење на 10.ADEMCO контакт ID protocal . 11.Лесно да код со сензори 12.Програмирање за зони 13.СОС, оган, гас, врата, сала, прозорец, балкон, и периметар места аларм 14.Далечински управувач рака, да се разоружаат, следење и спогодба од страна на телефонот
15. Мулти-јазик за опција за Дом, канцеларија ,продавница, банка,итн.
Техничка : Влезен напон : AC000-240 V 50/60 HZ Излез напон : DC12 V 1А Резервната Батерија : 7.2 V Литиум батерија Статична струја : ≤40m A аларм струја : ≤на 300m A на Радио фрекфенција : 315/433 MHz(+-75 KHz),22624.7 MΩEV1527/300 K GSM работна фреквенција : 850/900/1800/1900 Mhz Сирената Волумен : 110d B Максимална чуваат телефонски Број 6 алармот телефонот Нема.и 3 SMS Бр. Поддржани Додатоци : 99 компјутери wireless, 2 жичен сензори и 8pcs безжичен далечински контроли на Работењето temerature : -10 степенот до + 50 степен Влажност : ≤85%
Пакет содржина :
1 x Control Panel
5 x Безжична Врата/Прозорец Јазот Сензор
4 х Wireless П I. Р Детектор на Движење
3 x Безжичниот Далечински Управувач
1 x Жичен Сирената
1x Гас детектор
1x детектор на Чад

За производот

боја:
ЕУ, САД, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Големина:
30*23*6.4CM
моќност:
12V 1А
Алармот Тип:
Контрола На Апликации
Видео Интерфејс:
No
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Екранот:
Yes
Зона Број:
99 Безжична Зони+2 Жичен Зони
Број На Модел На:
G10A
Излез Број:
6 Групи Телефонски Повик+3 Групи СМС Предупредување
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
Безжична Фреквенција:
433Mhz
СТАН:
Андроид
Употреба:
home безбедност аларм систем
Алармот Јазик:
Англиски На Руски Јазик Шпански Италијански Словачки
Аларм за јачина на:
110dB
Зона функција:
Програмирање поддршка
назад батеријата:
Батерија

Слични предлози