.

.

Yobang Безбедност WIFI GSM Метал Далечински Рака/разоружа Безбедност Аларм Дома Упад Аларм RFID+Анти-кражба Движење Откривање IP Камера

Yobang Безбедност WIFI GSM Метал Далечински Рака/разоружа Безбедност Аларм Дома Упад Аларм RFID+Анти-кражба Движење Откривање

DEN 9053.00
DEN 9840.00
-8 %

Износ
Во продавницата.

*GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.11b/g/n RF стандарден Режим на батеријата : 3. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број.
>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *Центар за далечински управувач. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Онлајн GPRS да се добие опрема статус,автоматски аларм кога не сте на интернет. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во на-guard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802.

За производот

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
моќност:
DC 5V(микро USB стандарден интерфејс за напојување)
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Број На Модел На:
YB103
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS
Екранот:
Yes
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Тип:
Wifi GSM аларм систем
Функција:
управувана од било каде
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
со wifi функција:
Yes

Слични предлози