.

.

2x T20 7440 W21W 40W КРИ Чип LED Светилки За Пред Задните Обратна Светлина Копија Пак Сигнал Светла Бела/Red/Amber DC 12V 24V

2x T20 7440 W21W 40W КРИ Чип LED Светилки За Пред Задните Обратна Светлина Копија Пак Сигнал Светла Бела/Red/Amber DC 12V 24V

DEN 675.00
DEN 843.36
-20 %

Износ
Во продавницата.

2x T20 7440 W21 W Бело/Црвено/Amber Не Отпорник Бара Висока Моќност 40 W КРИ Чип LED Светилки За предното или Задното Пак Сигнал Светла Карактеристики : LED : КРИ Чип Led Моќ : 5 W/1pc Led
Led Количина : 8pcs
Напон : DC9-28 V
Употреба : Back-Up Светлина,Кочница Светлина,Магла светлина,да се Претвори Јачина на Светлина итн.
Забелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина!
Пакетот Вклучува 2x T20 7440 LED СВЕТИЛКА ***Ние препорачуваме професионална инсталација.

За производот

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Жолта
Wattage:
40W
Објектот Тежина:
50
Температура На Боја:
6000K
Име На Модел:
7440
Интерфејс Тип:
T20 (7440)
Тип На Објект:
Обратна Светла
Бренд Име:
MAXGTRS
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Lumens:
800

Слични предлози