.

.

JingXiangFeng случај за Ssangyon 12v 4 5W Автомобил Логото Led Вратата Светлина Проектор Дух Сенка 3D Добредојдовте на Светлината LED Ласерски Логото

JingXiangFeng случај за Ssangyon 12v 4 5W Автомобил Логото Led Вратата Светлина Проектор Дух Сенка 3D Добредојдовте на Светлината

DEN 297.00
DEN 479.52
-38 %

Износ
Во продавницата.

Како тоа функционира? Овој автомобил ласерски логото светлина работи како автомобил учтивост светлина, кога ќе се отвори вратата, автомобилот логото ќе биде проектиран на земјата. Карактеристики на производот : Автомобилски декоративни осветлување, се обезбеди прекрасен светлина визуелно искуство. Ласерски автомобил логото добредојдовте светлина е нов дел. Тоа е произведен од страна на ласерски и оптички висока технологија.Светилки фиксен кон вратата опфатени ; 4.Осветлување линија влезна врата светлата на позитивни и негативни ; 5. Функцијата е многу сјај. Производ вовед : Овој производ е нов тип на зелени автомобил извор на светлина, веќе преку RDW E4 стандард за проверка. Ако тоа е инсталиран на возилото добредојдовте светлината ќе биде прикажан на земјата по вратата е отворена, сопственикот се дадени повеќе почит од страна на бренд автомобил. Нема загадување, никаква бучава, никакви електронски пречки, водоотпорен и dustproof дизајн.Дупчалка со спирална бургија да ударна дупка за покривање на долната страна од вратата ; 3. кога вратата е затворена, светлото ќе се исклучи автоматски. Пакетот Вклучува : 2 x 5 W LED Автомобил Led Дух Сенка Светлина Автомобил Логото Светлина Добредојдовте Светла случај за Ssangyon (Други модели, ве молиме консултирајте) 1 x ХСС Дупка Видов Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас.
Она што е Автомобил ласерски логото добредојдовте светлина? Со оваа технологија се развива, ласерската светлина е инсталирана во се повеќе и повеќе возила. Карактеристики : 100% сосема нов Инсталиран Едноставно, Добар Изглед и Комунални Висока Осветленост LED, Моќ Consumptions Севиџ Школка е направен од Алуминиум легура на висока температура отпорни, донесува висока осветленост LED како светилка куќа Најновите и подобрен дизајн Напон : 12 V Излезна моќност : 5 W/ Еез Материјал : Алуминиум легура Работна Температура : -40 Centigrades на +150 Centigrades Препорачуваме да се купи 2 многу, за 4 врати. Овие lihgts се само како добредојдовте чувари, кога сопственикот е седишта за во автомобил и ја затвори вратата, логото светлина исчезне.Инсталацијата е завршена;. Вие ќе најдете на оваа светлина е толку кул кога ќе ја отворите вратата! вие исто така може да покаже исклучите меѓу вашиот партнер или пријатели, ќе и се даде повеќе и повеќе почит и аплауз.Отстранете го поклопецот на вратата ; 2. Лампи, никаква бучава, никакви загадување без електронски пречки, со германската напредни постојано-тековната контрола на технологијата, и сјај дури, светла боја полна, трајна константа.

За производот

Wattage:
5w
Температура На Боја:
6000K
Објектот Тежина:
0.07KG
Musso Спорт-Година:
2007,2006
Ssangyong Модел:
Musso Спорт
Бренд Име:
JingXiangFeng
За Возило Брендови/Модел:
Ssangyong
Име На Модел:
17
Lumens:
2400Lm
Тип На Објект:
Автомобил Вратата На Светла

Слични предлози